شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱ 3 ذو الحجة 1443 Saturday, 2 July , 2022 ساعت ×
سومین جلسه کارگروه زنان و خانواده استان آذربایجان غربی
25 اکتبر 2018 - 10:37
شناسه : 5932
6

تاجفر مدیرکل امور بانوان استان آذربایجان غربی : امروز سومین جلسه کارگروه زنان و خانواده در سال جاری داشتیم که تعدادی از برنامه های اولویت دار از سوی دستگاه‌ها برای ما ارسال شده بود برای دبیرخانه جهت طرح و بررسی به کارگروه آورده شد. وی  افزود : در این کارگروه ما با ۴ دستور جلسه […]

ارسال توسط :
تاجفر مدیرکل امور بانوان استان آذربایجان غربی : امروز سومین جلسه کارگروه زنان و خانواده در سال جاری داشتیم که تعدادی از برنامه های اولویت دار از سوی دستگاه‌ها برای ما ارسال شده بود برای دبیرخانه جهت طرح و بررسی به کارگروه آورده شد.
وی  افزود : در این کارگروه ما با ۴ دستور جلسه مواجه بودیم که دستور جلسه اول طرح و تصویب برنامه‌های حوزه زنان و خانواده جهت استفاده از محل ۰/۰۵ درصد اعتبارات هزینه ای استان را که طرح‌های بسیار خوبی از سوی دستگاه ها داشتیم این طرح ها در همه عرصه ها بود در راستای حقوق شرعی و قانونی زنان و خانواده گام اساسی بسیار مهمی در دولت دوازدهم اتفاق افتاده که یکی از این گام ها تخصیص اعتبارات ۰/۰۵درصد بود که در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین تمامی قوانینی که در ارتقاء جایگاه زنان خانواده داریم  ، این طرح ها به نوعی در عرصه بهداشتی اجتماعی و فرهنگی بودند مورد بررسی قرار گرفتند و پس از تصویب این طرح ها را جهت تخصیص این اعتبار در شورای  توسعه استان دوباره مجددا بررسی خواهد شد و اعتبارات لازم در اختیار عزیزان قرار خواهند گرفت.
مدیرکل امور بانوان استان آذربایجان غربی گفت  : از سازمانهای مردم نهاد تشکر می کنم که به نوعی این عزیزان طرحهای را به ما ارائه فرمودند که تعدادی از این طرح‌ها که در تهران مورد تصویب قرار گرفته بودند مجددا مورد بررسی و تصویب  قرار گرفت. با توجه به اینکه کارگروه زنان و خانواده تنها مرجع رسمی و تنها جایی است که موارد مرتبط با حوزه زنان و خانواده در این کارگروه توسط اعضای محترم کارگروه و مدیران محترم دستگاه‌ها بررسی می‌شود و پس از بررسی مواردی که مربوط به این حوزه می شود جهت عملیات سازی و سیاست گذاری از این حوزه به حوزه های دیگر ابلاغ می شود.
تاجفر در جواب به سوال خبرنگار سیلوانا نیوز در خصوص برنامه هایشان  برای آینده گفت  :
یکی از گام های بسیار مهم که در راستای برنامه حوزه زنان و خانواده بحث توانمندسازی و اشتغال زنان در بخش مشاغل خانوادگی و کارآفرینی است که جای امیدواری دارد که تحصیلات بسیار خوبی را در مناطق روستایی و عشایری به طرح هایی که در حوزه توانمندسازی زنان روستایی و عشایری اتفاق خواهد افتاد اختصاص داده اند.
برنامه های بسیار ویژه‌ای برای زنان مناطق مرزی و روستایی داریم که یکی از آنها طرح ارتقاء تاب آوری اقتصادی و اجتماعی  می باشد. در طی این شش ماه ۴ تفاهم نامه منعقد نموده ایم
تفاهم‌نامه‌ای با پارک علم و فناوری که یک اتفاق بسیار خوب و مهمی در استان می باشد که انشالله با حمایت ها و مساعدتهای که جناب آقای استاندار از این حوزه دارند اتفاق خواهد افتاد و برای ایجاد کارآفرینی و مرکز رشد زنان و جوانان است که پس از مکان یابی و فضایی که در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت نخبگان و جوانان زنان ما خواهند توانست این مرکز به پایه بپردازند
یک نفر نامه با یکی از سازمان های مردم نهاد منعقد نموده ایم که همان طرح ارتقاء تاب آوری و اقتصادی و اجتماعی زنان می باشد با توجه به مشکلاتی که امروزه خانواده‌هایمان با آن گریبان گیر هستند و مشکل معیشتی و اقتصادی یکی از این ها  می باشد و برای این که خانواده ها و به ویژه مادران بتوانند که با فرصت و تهدید هایی که به دولت می شود و یا با آنها مواجه هستند این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند این طرح ها را عملیاتی خواهیم کرد و امکانات توانمندسازی در این حوزه اتفاق خواهد افتاد.
یک تفاهم نامه با سازمان های ورزش جوانان و آموزش و پرورش در راستای سلامت دختران و دانش آموزان به ویژه دختران روستایی عشایری که طرح ساخت اقامتی در بعضی از مناطق شروع کردیم را منعقد نموده ایم و با کسب اعتبار این را تسلی بده به کل دستگاه ها و طرح ها بسیار خوبی را داریم که با انشالله با حمایت مدیران محترم و فرمانداران این طرح ها را عملیاتی خواهیم کرد.
و در آخر خانم تاجفر خاطر نشان کرد  بخاطر تمام  حمایت ها و مساعدت های ویژه ای که فرمانداران استان از حوزه زنان و خانواده ها دارند و از ظرفیت زنان و خانواده ها را در همه عرصه ها استفاده میکنند تقدیر و تشکر می‌کنم.
از جوانان عرصه رسانه به ویژه پایگاه خبری سیلوانا نیوز که یکی از رسانه های بسیار فعال و تاثیرگذار استان می باشد تشکر میکنم .
به امید موفقیت برای تمام عزیزان این رسانه
سیلوانا

سیلوانا

انتهای پیام /

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.