سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023 ساعت ×
شهيد محسن حججي خود ساخته ي مكتب اردوهاي بسيج سازندگي
11 سپتامبر 2017 - 9:55
شناسه : 2661
27

شهيد محسن حججي هم اكنون يك قهرمان ملي ، كم نظير و يك الگوي بي بديل است . قهرمان بي سر و سربلند اين روزهاي ايران عزيز اسلامي خود ساخته ي اردوهاي جهادي ، بسيج سازندگي در نقاط محروم و دور افتاده كشور مي باشد . محسن حججي درست است توسط داعشيان بي دين و […]

ارسال توسط :

شهيد محسن حججي هم اكنون يك قهرمان ملي ، كم نظير و يك الگوي بي بديل است . قهرمان بي سر و سربلند اين روزهاي ايران عزيز اسلامي خود ساخته ي اردوهاي جهادي ، بسيج سازندگي در نقاط محروم و دور افتاده كشور مي باشد .

محسن حججي درست است توسط داعشيان بي دين و منفورترين انسانهاي روي زمين بي سر شد ولي اين شهادت گواه حق بودن مسير حججي ها و سربلندي هميشگي محسن ححجي در طول تاريخ است . اکنون محسن یک شهید تاریخ ساز است؛ شخصیتی كه از اين به بعد ، اسمش در بلنداي تاریخ ایثارگران جهان خواهد درخشید و در كتاب ها ، شعر ها ، ياداشت ها و … زياد از او خواهيم شنيد .

اين سربلندي از كجا منشاء مي گيريد : محسن حججي از همان زماني كه خود را شناخت پاي ثابت نمازهاي جماعت مسجد محله بود ، از اول راه و روش زندگي هدفمند را با نماز ،مسجد و قرآْن به درستي آموخت . كم كم به عضویت فعال بسیج درآمد و در صحنه بود و حتي برای تبلیغ و ترویج کتاب، به صورت پاره وقت کتاب می فروخت و درآمدش را برای اردوهای جهادی کنار می گذاشت.

خدمت براي محرومين درس و افتخار بزرگي براي محسن محسوب مي شد تا به خود ساختگي بيشر خود براي زندگي هدفمند قدم هاي زياد تري بردارد. او ج اهداف متعالی محسن حججي با پيوستن به موسسه شهید حاج احمد کاظمی آغاز و با خدمت به خادمان راهیان نور شكوفا شد .

همه اینها نشان می دهد که او برای شهادتی اینچنین، برنامه ریزی کرده بود و آرزوی حقیقی اش، شهادت بود. اردوهاي جهادي بسيج سازندگي خود سازي را با سازندگي هدف قرار داده و ره يافتگان مكتبش معلوم است قطعا كساني مثل شهيد محسن حججي خواهد بود .

جوانان كُرد نوار مرزي و نقاط دور افتاده قطعا با قرار گرفتن در چنين مكتبي خواهند توانست ره يافته ي اردوهاي جهادي بسيج سارندگي شده و براي ملت و كشور عزيز ايران اسلامي افتخار آفريني كنند . مسئولين عزيز محسن حججي ها را مي توان در جاي جاي كشور عزيزمان با كارهاي فرهنگي ، سازندگي مكتب بسيج تربيت كرد .

محسن حججي تمام سرمایه اش را تقدیم کرد و خُداوند هم به او، جاودانگی و بلند مرتبگي بخشید. قطعا اخلاص و معرفت حقيقي محسن بود که صحنه اسارت كه نه بلكه آزادگي وی را به یکی از تصاویر بی بدیل تاريخ بشريت تبديل کرد؛ صحنه ای با اعجاز رنگها، با ترکیب معنادار آتش، دود ، غبار و سرخیِ غروب که حضور همزمان دو چهره آرام حق و کینه باطل ، آن را به اوج تاثیرگذاری و ماندگاری رساند .

به قلم مهندس فريد قاسمي

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.