شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
ضرب الاجل دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه؛ تا ۲۰ روز آینده باید آب تصفیه خانه فاضلاب به دریاچه ارومیه برسد
02 بهمن 1401 - 9:58
شناسه : 18582
10

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و انتقال آب آن به دریاچه باید تا سه هفته آینده به اتمام برسد. دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در جلسه کارگروه استانی احیای دریاچه ارومیه با انتقاد از وضعیت اجرایی طرح مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه و خط انتقال آب آن به […]

ارسال توسط :

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و انتقال آب آن به دریاچه باید تا سه هفته آینده به اتمام برسد.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در جلسه کارگروه استانی احیای دریاچه ارومیه با انتقاد از وضعیت اجرایی طرح مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه و خط انتقال آب آن به دریاچه، بر اتمام هرچه زودتر طرح‌های انتقال آب به دریاچه تاکید کرد و گفت: اعتبارات این طرح تمام و کمال پرداخت شده و هیچ عذری در تاخیر اتمام این پروژه پذیرفتنی نیست.

محمد صادق معتمدیان با تعیین ضربالاجل ۲۰ روزه برای اتمام این طرح  تاکید: طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و انتقال آب آن به دریاچه باید تا سه هفته آینده به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه مدیران نباید با کاغذ بازی سبب اتلاف وقت شوند، افزود: شخص رییس جمهور پیگیر احیای دریاچه ارومیه به عنوان یک مطالبه عمومی است و در همین راستا مدیران باید در شان و حد و اندازه دولت و به صورت جهادی وارد میدان شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: منتظر انتقال آب طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه به دریاچه در بهمن ماه هستیم و در همین راستا اگر نیاز باشد باید ۲۴ ساعته کار شود.

معتمدیان با تاکید بر ضرورت اجرای اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه گفت: طرح‌های نجات دریاچه نه تنها باید مانعی برای آسیب رسیدن به معیشت کشاورزان باشد، بلکه باید معیشت آنان را تقویت کند.

وی اضافه کرد: به طور مثال، پسته ۴۰ درصد کمتر از سیب آب مصرف می‌کند و ارزش افزوده آن ۱۲ برابر بیشتر از سیب است که همین مورد اگر به درستی به اطلاع کشاورزان برسد هم می‌تواند منجر به کاهش مصرف آب و هم افزایش درآمد کشاورزان شود.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه احیای دریاچه بدون مشارکت مردم ممکن نیست، یادآور شد: مراکز خدمات روستایی و رسانه‌ها می‌توانند در آگاهی بخشی به مردم بسیار موثر باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.