دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
ضرورت ارتقا رشد شاخص‌های توسعه ای در مناطق محروم آذربایجان‌غربی
22 خرداد 1401 - 13:49
شناسه : 17387
8

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای برنامه ویژه توجه به نقاط محروم در این استان، گفت: شاخص‌های توسعه برخی از مناطق شهری ارومیه بسیار کمتر از متوسط استانی است که بایستی اینشاخص‌ها ارتقا یابد. به نقل از روابط عمومی استانداری محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان با موضوع بررسی وضعیت مناطق حاشیه […]

ارسال توسط :

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای برنامه ویژه توجه به نقاط محروم در این استان، گفت: شاخص‌های توسعه برخی از مناطق شهری ارومیه بسیار کمتر از متوسط استانی است که بایستی اینشاخص‌ها ارتقا یابد.

به نقل از روابط عمومی استانداری محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان با موضوع بررسی وضعیت مناطق حاشیه نشین ارومیه که پس از بازدید از این مناطق برگزار شد، اظهارداشت: حداقل کاری که برای این مناطق باید انجام دهیم، رساندن شاخص‌های این مناطق به متوسط استانی است.

 

وی با اشاره به اینکه در بررسی شاخص‌ها، کل ارومیه لحاظ می‌شود و نقاط مختلف به صورت مجزا مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: باید در این خصوص کار اساسی صورت گرفته و شاخص‌های منطقه به صورت مجزا مورد بررسی قرار گیرد تا نقصان‌ها مشخص شود.

 

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین توجه به روش‌های مختلف جهت دریافت اعتبار برای توسعه این مناطق را ضروری دانسته و افزود: با اعتبارات موجود، امکان اقدامات سریع برای بهبود وضعیت مناطق دارای مشکل در آذربایجان غربی و شهر ارومیه وجود ندارد و نیازمند اعتبار مناسب و کار اساسی در این بخش هستیم.

 

معتمدیان در ادامه تاکید کرد: در این خصوص، شهرداری‌ها تکلیف قانونی دارند و باید برای بهبود شرایط مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم شهر، اعتبار اختصاص دهند.

 

وی از اجرای طرح ۲۰۲۰ برای توسعه مناطق محروم شهری در سطح کشور نیز خبر داده و افزود: در این قالب، ۲ هزار و ۲۰ نقطه انتخاب و به صورت ویژه برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در آنها اعتبار گذاشته شده و اقدام صورت می‌گیرد که متاسفانه در این قالب، در استان ما اقدام خاصی صورت نگرفته و هیچ دستگاهی به تکالیف خود عمل نکرده است.

 

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین با بیان اینکه در مناطق محروم خانوارهایی زندگی می‌کنند که گرفتارترین مردم هستند، یادآور شد: برای کمک به این افراد، ادارات و نهادهای مختلف باید هرچه در توان دارند، به صورت جهادی وارد عمل کرده و نباید به این موضوع براساس روندهای اداری مرسوم نگاه شود.

 

معتمدیان در پایان بر استفاده از توان نهادهای حاکمیتی نظیر بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه این مناطق نیز تاکید کرده و افزود: باید در این خصوص گزارش های لازم را به این نهادها ارائه کنیم تا آنان مجاب به اجرای طرح های توسعه ای شوند.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.