یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
طرح درخشان دولت برای قانونمندسازی فرهنگ رانندگی ایرانیان
07 اردیبهشت 1402 - 12:59
شناسه : 18841
10

طرح درخشان پلیس و دولت برای قانونمند سازی رانندگی سوال برانگیز جامعه در ایران باعث افزایش امیدواری مردم شده است. سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور گفت: افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی جرائم تخلفات رانندگی در دستورکار قرار دارد. جریمه عبور از چراغ قرمز احتمالا یک میلیون تومان بشود. در حال حاضر چندسالی […]

ارسال توسط :

طرح درخشان پلیس و دولت برای قانونمند سازی رانندگی سوال برانگیز جامعه در ایران باعث افزایش امیدواری مردم شده است.

سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور گفت: افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی جرائم تخلفات رانندگی در دستورکار قرار دارد. جریمه عبور از چراغ قرمز احتمالا یک میلیون تومان بشود. در حال حاضر چندسالی است که در مبلغ جرائم رانندگی بازنگری نشده و همان نرخ‌های قدیمی در حال اجراست. ما در پلیس راهنمایی و رانندگی معتقدیم که باید در کنار اقداماتی مانند فرهنگ‌سازی و … قدرت بازدارندگی جرائم رانندگی را نیز افزایش دهیم و در واقع اینطور نباشد که فردی پیش خودش تصور کند که هزینه ارتکاب تخلف برایش کم است و اگر تخلفی را انجام دهد برایش به صرفه تر است.

سردار سید تیمور حسینی افزود:‌ در همین راستا هم از طریق وزارت دادگستری پیشنهادی را به دولت مطرح کردیم و خواستیم که مبلغ جریمه تخلفات حادثه‌ساز رانندگی چندین برابر شود. تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، تجاوز به چپ، حرکت مارپیچ و نمایشی، رانندگی در حالت مستی و … جزو تخلفات حادثه‌سازی است که ما پیشنهاد افزایش جریمه آنها را مطرح کرده‌ایم و امیدواریم که به زودی در هیات دولت مطرح و تصویب شود.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره اینکه مبلغ جرائم چند برابر افزایش خواهد داشت نیز گفت: مبالغ جرائم تخلفات حادثه‌سازی باید افزایش پیدا کند، پیشنهاد ما این است که چند برابر شود و بالای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کند. همانطور که گفتم جریمه تخلفات حادثه‌ساز باید به گونه‌ای باشد که بازدارندگی ایجاد کند چرا که اساس و فلسفه جریمه رانندگی ایجاد بازدارندگی و حفظ جان راننده، سرنشینان خودرو و دیگر کاربران ترافیک است.

پس از مدتها کم کاری دولت ها برای منظم سازی فرهنگ رانندگی در ایران، به نظر می رسد که دولت سیزدهم می خواهد این نواقص را برطرف کند تا شاهد کاهش تلفات هزاران نفری در جاده ها باشیم.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.