چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
ظرفیت پزشکی در کنکور ۱۴۰۱ افزایش می یابد
31 فروردین 1401 - 11:48
شناسه : 16646
7

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ بر اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی نظارت خواهد کرد تا حتماً در کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعمال شود. رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: پرونده کمبود پزشک در کمیسیون اصل ۹۰ از سال […]

ارسال توسط :

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ بر اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی نظارت خواهد کرد تا حتماً در کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعمال شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: پرونده کمبود پزشک در کمیسیون اصل ۹۰ از سال گذشته مفتوح است و گزارش عملکرد کمیسیون در راستای حل این مسئله در مجلس شورای اسلامی قرائت شد. پس از پیگیری های فراوان کمیسیون اصل نود مجلس، در نهایت، ماده‌واحده «افزایش ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی» به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی رسید.

وی ادامه داد: کمیسیون اصل ۹۰ بر اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی نظارت خواهد کرد تا حتماً در کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعمال شود.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه همچنین گفت: در گزارش تهیه شده توسط این کمیسیون در راستای افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی پیشنهاداتی ارائه شده است که می‌تواند در ادامه کار به دولت و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: از جمله این پیشنهادها می‌توان به به‌کارگیری نیروهای حد واسط ازجمله بهداشت‌کاران دهان و دندان برای ارائه خدمات درمانی اولیه اشاره کرد. البته باید دقت کرد که این طرح از دهه ۶۰ اجرا شده اما رفته‌رفته از ماهیت اصلی خود فاصله گرفته است و نقش این کارشناسان در ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم تقریباً به صفر رسید.

حجت‌الاسلام شجاعی در پایان ضمن انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت در اجرای مصوبات وزارت بهداشت و عدم تدوین آیین‌نامه افزایش ظرفیت پزشکی گفت: قطعاً عملکرد وزارت بهداشت در راستای اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پزشکی توسط کمیسیون بررسی خواهد شد و درصورتی‌که نتیجه مطلوب یعنی افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی در مقطع عمومی و تخصص در راستای منافع کشور حاصل نشود، مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.