سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت ×
عادلانه‌سازی یارانه‌ها منافع رانت‌خواران را به خطر انداخته است
21 اردیبهشت 1401 - 1:17
شناسه : 16895
8

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عده‌ای منافع‌شان در این بوده که از تصمیم اشتباه در پرداخت ارز ترجیحی، سود سرشار میلیاردی کسب کنند و امروز با اقدامات دولت مردمی منافع خود را در خطر می بینند.   اخبار فارس من افکار سنجی دیگر زبانها (Other Languages) دسته بندی ها صفحه نخست جامعه اقتصاد بین الملل […]

ارسال توسط :

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عده‌ای منافع‌شان در این بوده که از تصمیم اشتباه در پرداخت ارز ترجیحی، سود سرشار میلیاردی کسب کنند و امروز با اقدامات دولت مردمی منافع خود را در خطر می بینند.

 

اخبار

فارس من

افکار سنجی

دیگر زبانها (Other Languages)

دسته بندی ها

صفحه نخست

جامعه

اقتصاد

بین الملل

سیاست

علم و پیشرفت

فرهنگ

هنر و رسانه

استانها

عکس

فیلم

ورزش

زندگی

فارس پلاس

دفاتر منطقه ای

نمایش در نسخه دسکتاپ

سیاسی

/

دولت

۲۳:۳۴ ۱۴۰۱-۲-۲۰

۰

۰

عادلانه‌سازی یارانه‌ها منافع رانت‌خواران را به خطر انداخته است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عده‌ای منافع‌شان در این بوده که از تصمیم اشتباه در پرداخت ارز ترجیحی، سود سرشار میلیاردی کسب کنند و امروز با اقدامات دولت مردمی منافع خود را در خطر می بینند.

 

عادلانه‌سازی یارانه‌ها منافع رانت‌خواران را به خطر انداخته است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت مقام معلم و در جمع اعضای هیات علمی و پژوهشگران سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با تبریک روز معلم، به اهمیت علم و دانش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: در اسلام کسب معرفت، دانش و شناخت از جایگاه والایی برخوردار است و تمسک به علم ، در هم شکننده ضلالت، گمراهی و جهل اعلام شده است و کسی فضیلت و برتری دارد که علم و معرفت بالایی داشته باشد.

 

معاون رئیس جمهور در امور مجلس، همگرایی دولت با سایر قوا و نهادهای انقلابی را حائز اهمیت دانست و اظهارداشت: دولت مصمم است با تقویت این همگرایی و همدلی و با پشتوانه علمی و تحقیقاتی در مسیر ساختن ایران قوی، پیشرفت و گره گشایی از مشکلات مردم گام بردارد.

 

حسینی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در تولید علم و فناوری گفت: از این سازمان انتظار و توقع وجود دارد که گنج و سرمایه علم را با تلاش و مجاهدت متخصصان و نخبگان مورد توجه قرار دهد و در خدمت توسعه و رفع نیازمندی های کشور باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: باید بجای تکیه بر ذخایر و معادن و استفاده از انرژی و نفت، فکر و اندیشه و خلاقیت را به محصول تبدیل کرده و در اختیار تامین نیازمندی ها و راه مشکلات مردم قرار داد.

 

حسینی افزود: امام راحل علم را بازدارنده و مصونیت بخش می دانستند چرا که اقتدار علمی باعث می شود دشمنان نتوانند چشم طمع به کشورمان داشته و ملت ایران را تحت فشار قرار دهند همچنان که امروز در عرصه نظامی به جایگاهی رسیده ایم که دشمنان تصور و خیال ضربه زدن به کشورمان را به ذهن خود راه نمی دهند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که اگر از موضع ضعف با دشمنان برخورد شود قطعا هیچ توجه و اهمیتی به خواسته های ما نخواهد داشت و در صورتی که قدرتمند باشیم می توانیم از حقوق ملت خود بخوبی دفاع کنیم.

 

حسینی با اشاره به تاکید و توجه مقام معظم رهبری به تولید علم و پیشرفت‌های دانش بنیان در کشور، اظهارداشت: شکل گیری بنیاد نخبگان و معاونت علمی و فناوری و تهیه نقشه جامع علمی مرهون تاکیدات رهبر حکیم انقلاب است و امروز رئیس جمهور نیز از همین روحیه برخوردار هستند و دانشگاه و مراکز علمی را پشتوانه دولت می دانند.

 

معاون رئیس جمهور در امور مجلس لزوم حرکت به سمت شرایط مطلوب را مورد تاکید قرار داد و گفت: انسان مومن هیچ گاه نباید به وضع موجود قانع باشد و همواره برای دستیابی به وضعیت بهتر و مطلوب تر تلاش کند و در این راستا دولت سیزدهم سند تحول را با هدف تغییر و اصلاح در ۳۷ حوزه ، تدوین کرده است و لازم است همه دستگاه‌ها و مراکز دانشگاهی و علمی همیاری و کمک کنند تا اقدامات بزرگی در عرصه های مختلف به نفع مردم و پیشرفت کشور شکل بگیرد.

 

حسینی با تاکید بر تلاش همه جانبه برای تحقق شعار سال گفت: اگر دانشگاه و مراکز علمی، دستگاه های اجرایی و بخش صنعت و تولید در کنار هم قرار بگیرند، زمینه مناسبی برای تحقق شعار سال فراهم خواهد شد و در برخی از استان‌ها تلاش در این زمینه آغاز شده است.

 

وی افزود: اگر در گذشته به تحقق شعار سال کم توجهی می‌شد اما این دولت بلافاصله در روز سوم فروردین و روز تعطیل رسمی جلسه هیات دولت را تشکیل داد و وظایف و تکالیف همه وزارتخانه‌ها را در زمینه شعار و خط مشی سال مورد بررسی قرار داد.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهو با اشاره به جدیت و انگیزه بالا و خستگی ناپذیر بودن رئیس جمهور در پیگیری امور کشور و مردم گفت: امروز این توقع وجود دارد که همه مسئولین در سطوح مختلف با چنین روحیه ای کار کنند و نسبت به منافع ملی و رفع مشکلات مردم احساس مسئولیت داشته باشند.

 

حسینی با اشاره به دلایل مخالفت عده ای با اقدامات اصلاحی دولت در زمینه اقتصادی گفت: عده ای منافع‌شان در این بوده که از یک تصمیم اشتباه، سود سرشار میلیاردی کسب کنند و امروز با اقدامات دولت مردمی منافع خود را در خطر دیده و با رسانه‌هایی که دارند به جنجال و هیاهو دست زده‌اند اینان منافع شخصی و واردات را به منافع عمومی ترجیح می دهند.

 

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: امروز با اقداماتی که دولت مردمی د رعرصه سیاست خارجی و تقویت روابط با کشورهای منطقه و همسایه و فعالیت در سازمان‌های منطقه‌ای انجام داده، زمینه صادرات بسیاری از محصولات فناورانه کشور وجود دارد و باید از این فرصت برای خنثی کردن تحریم ظالمانه استفاده کرد.

 

حسینی با اشاه به اینکه دولت از انتقاد و پیشنهادات نخبگان و صاحب نظران استقبال می کند اظهارداشت: امروز همه صاحب نظران و منتقدان به راحتی می توانند نظرات خود را با رئیس جمهور در میان بگذارند و دکتر رئیسی نیز به سخنان آنان توجه کرده و مسئولین را مامور رسیدگی و بررسی آن می‌کند.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت به هیچ عنوان قصد ندارد توجهی به حاشیه‌سازی مخالفین داشته باشد و فرصت کار و خدمت را هدر دهد و در مقابل تمرکز خود را بر ایجاد تحول و رفع مشکلات مردم گذاشته است.

 

حسینی با اشاره به اقدام دولت در مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به نفع مردم گفت: هیچ دولتی حاضر نبود در سال اول و حتی دوره اول دولت در این حوزه وارد شود اما این دولت داوطلبانه وارد این عرصه شده تا شرایط را به نفع مردم تغییر دهد و یارانه ها مستقیماً در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد و از طرف دیگر از قاچاق محصولات یارانه ای به کشورهای اطراف جلوگیری شود.

 

معاون رئیس جمهور گفت: زمانی که در زمینه ارز ترجیحی تصمیم گیری شد خیلی از دلسوزان و متخصصان اقتصاد به اشتباه بودن آن تاکید کرده و خواستار حذف آن بودند اما دولت وقت هیچ توجهی به آن نداشت اما این دولت برای اصلاح رویه غلط که منشاء رانت و فساد شده، مصمم است و بی‌تردید با روحیه خودباوری و ما می‌توانیم غلبه بر سختی‌ها امکان‌پذیر و شدنی است.

 

حسینی خاطرنشان کرد: تا زمانی که خودمان در مسیر تولید محصولات و نیازمندی‌های کشور گام برنداریم، دیگران آن را در اختیار ما قرار نخواهند داد همچنان که در حوزه واکسن کرونا تا زمانی که وارد عرصه تولید نشدیم ، حاضر نبودند آن را به ما بفروشند.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: بسیار ساده‌اندیشانه است که تصور شود اگر در مقابل غربی‌ها امتیاز بدهیم آن‌ها نیز کوتاه می آیند. تجربه برجام نشان داد با همه محدودیت های که پذیرفتیم اما طرف مقابل به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد و حاضر نشد حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسد لذا باید ضمن ادامه مذاکره به اندیشه و توان خود متکی باشیم.

 

حسینی در ادامه اهمیت توجه به جهاد تبیین را مورد تاکید قرار داد و گفت: اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها باید در کنار فعالیت‌ها علمی و پژوهشی، تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه جهاد تبیین را مورد توجه قرار داده و در حوزه‌های تخصصی خود به روشنگری بپردازند تا دشمنان و بدخواهان ملت ایران نتوانند دستاوردها و نقاط قوت نظام را ضعیف جلوه داده و افکار عمومی را از اقدامات اصلاحی و درست دولت مایوس کنند.

 

وی در این مراسم با اهدای لوح سپاس از روسای پژوهشکده‌ها و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تقدیرکرد.

 

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید و در گفت‌وگوی صمیمی با فعالان این عرصه در جریان دغدغه‌ها، مشکلات و پیشنهادات آنان برای توسعه فعالیت‌هایشان قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.