پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
عبدالناصر همتی جواب جهانگیری را داد
26 تیر 1400 - 10:13
شناسه : 13653
9

عبدالناصر همتی رئیس کل سابق بانک مرکزی در پاسخ به اظهارات اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: متاسفانه برکناری ام از ریاست بانک مرکزی بدون طی فرآیند قانونی آن در دولت، صورت گرفت. عبدالناصر همتی در یادداشتی خطاب به اسحاق جهانگیری نوشت: معاون اول رئیس جمهور روز گذشته درسخنانی دربانک مرکزی علت کنار […]

ارسال توسط :

عبدالناصر همتی رئیس کل سابق بانک مرکزی در پاسخ به اظهارات اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: متاسفانه برکناری ام از ریاست بانک مرکزی بدون طی فرآیند قانونی آن در دولت، صورت گرفت.

عبدالناصر همتی در یادداشتی خطاب به اسحاق جهانگیری نوشت: معاون اول رئیس جمهور روز گذشته درسخنانی دربانک مرکزی علت کنار گذاشتن اینجانب از ریاست بانک مرکزی را به خاطر آنچه که « اشتغال بنده به کار دیگر » بود ، اعلام و نیز گفتند : « امروز حجم ذخایر ارزی اسکناس و طلای بانک مرکزی در تاریخ بیسابقه است ». هر چندبنای پاسخگویی را نداشتم، ولی برای ثبت درحافظه تاریخی مردم و اصلاح امور در آینده، مجبور به توضیحاتی در خصوص این بخش از اظهارات جناب آقای جهانگیری هستم:

✓ ‌اینجانب در ایام انتخابات به کار دیگری مشغول نشدم، بلکه همانند رئیس محترم قوه قضائیه در رقابت انتخاباتی شرکت کردم و برای مدتی کمتر از یک ماه و براساس ماده ۱۹ قانون پولی وبانکی کشور تمام اختیارات رئیس کل را طی حکمی به قائم مقام تفویض کردم ولذا هیچ مشکلی در اداره بانک نبود به مانند سال۹۶که جنابعالی معاون اول بودید و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردید،مگرآنکه به نظرشما مسئولیت بانک مرکزی مهمتر از معاونت اولی باشد که امری جداست.

✓ ‌بنده قصد ورودبه دلایل برکناری رئیس کل بانک مرکزی ندارم اما بایستی منوط به تحقق شرایط مقرر درمصوبه سال ۱۳۹۳ مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت میگرفت که متاسفانه این اقدام بدون طی فرآیند قانونی آن در دولت،صورت گرفت. سنگ بنای استقلال بانک مرکزی، بسته شدن دست دولت در برکناری رییس کل است که این مصوبه معطوف به آن است. ولی در مورد اخیر مغفول ماند.

✓ ‌البته بجا بود ایشان، در این روزهای آخر، توضیح می دادندکه افتخار به داشتن بی سابقه ترین ذخایر ارزی اسکناس در حال حاضر به خاطرمقاومت چه کسی و درمقابله با دستورات چه کسانی تحقق یافت؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.