یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
قتل های ناموسی ، همه گناهکاریم
05 تیر 1399 - 17:11
شناسه : 9681
18
سیلوانانیوز گزارش می دهد

‍◽️بارها و بارها برای تک‌تک ما پیش آمده که در حال و احوال دیگران، چه نزدیکان، چه دوستان و آشنایان و حتی غریبه‌ها، #تجسس کنیم، در مورد باطن نادیده و ظاهر معلومشان قضاوت کنیم و در ضمیرمان، برایشان هر حکمی صادر نموده و با زبان و بی‌زبان در موردشان، برای دیگران داد سخن سر دهیم. […]

ارسال توسط : نویسنده : شفیع بهرامیان منبع : اختصاصی

‍◽️بارها و بارها برای تک‌تک ما پیش آمده که در حال و احوال دیگران، چه نزدیکان، چه دوستان و آشنایان و حتی غریبه‌ها، #تجسس کنیم، در مورد باطن نادیده و ظاهر معلومشان قضاوت کنیم و در ضمیرمان، برایشان هر حکمی صادر نموده و با زبان و بی‌زبان در موردشان، برای دیگران داد سخن سر دهیم.

◽️ جالب اینکه شاید در بسیاری از موارد، آن تار موی نازکی که ما در ماست دیگران یافته و علیهشان در بوق و کرنا می‌کنیم در احوال و اقوال و رفتار خودمان ای بسا نه بقدر یک تار مو بلکه در حجم یک کلاف، هم بوضوح وجود و نشان دارد اما کیست که عیب خود ببیند!

◽️همه این سال‌های دور و نزدیک، البته از گوشه و کنار خبر #قتلهای_ناموسی را شنیده و متاسفانه باز هم خواهیم شنید، ای بسا متاثر از رفتار خواهر و یا دخترمان، رگ غیرتمان متورم شود، خون جلوی چشمانمان بگیرد و “جنونی” ناشی از تعصبات نادرست و نگاه محقرانه و سخنان و کنایه دوست و دشمن، به سمتی ما را بکشاند که هیج راه بازگشتی نتوان برایش تصور نمود در حالیکه زندگی همه آنانی که ما را به آن سمت و سو برده و شاید خود ما، سرشار از نقاط لغزش و تاریکی است که به مراتب از رفتار جوانانه دختر و یا خواهرمان نکوهیده‌تر و مشکل‌دار تر است!

◽️براین اساس تلاش کنیم که هرگز #هیزم_کش آتشی نباشیم که در آن بیگناهانی بنام #آبرو سوزانده می‌شوند چه اینکه بیگناه مطلق و داور نهایی فقط و فقط #خداوند است و ما هیج حقی برای گرفتن حق حیات از هیچ انسانی، به هیچ بهانه‌ای نداریم.

◽️#قانون و #شرع خدا در این باب واضح، روشن و راهگشاست اگر خود را به جهالت و نادانی نزنیم هرچند که در باب وجه عمومی چنین جرایمی و برای کاهش آمار آن و صیانت و حفاظت از جان انسان‌ا، قانون‌گزار می‌تواند مجازات‌های بازدارنده‌تری برای عاملین و آمرین و معاونین چنین جنایتی تصویب نماید.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.