سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲ 18 ذو القعدة 1444 Tuesday, 6 June , 2023 ساعت ×
كشاورزان اروميه بدبخت شدن
16 سپتامبر 2017 - 7:31
شناسه : 2681
12

حكايت مظلوميت كشاورزان اروميه تمامي ندارد شهري مرزي كه در سايه ي بي تدبيري مسئولين محترم صنعتي نيست و بيشتر درآمد مردم از كشاورزي است و امسال قيمت تمام شده ي ميوه هاي تابستاني اروميه حتي كفاف حق كارگر براي چيدن ميوه را هم نمي كند . ركود بي سابقه ي قيمت ميوه هاي تابستاني […]

ارسال توسط :

حكايت مظلوميت كشاورزان اروميه تمامي ندارد شهري مرزي كه در سايه ي بي تدبيري مسئولين محترم صنعتي نيست و بيشتر درآمد مردم از كشاورزي است و امسال قيمت تمام شده ي ميوه هاي تابستاني اروميه حتي كفاف حق كارگر براي چيدن ميوه را هم نمي كند .

ركود بي سابقه ي قيمت ميوه هاي تابستاني اروميه امسال كمر كشاورزان را شكسته است . ميوه ها بيشتر در باغات يا چيده نمي شوند و يا بعد از چيده شدن به علت قيمت هاي خيلي كم كه كفاف حق كارگري و حمل و نقل را نمي كند در زمين هاي كشاورزي روي زمين مي مانند .

بيشتر مردم اروميه از كشاورزي امرار معاش مي كنند . كشاورزاني كه چشم اميد به درآمد امسال براي گذردان زمستان و سال آينده داشتن خداوند فقط بايد پشتيبان و كمكشان باشد .

در اروميه صنايع تبديلي كشاورزي خيلي كم است و كارخانه هاي آبميوه تمام سود خود را از اين موقيعت برده و ميوه ها را مفت و ارزان از چنگ كشاورزان در مي آورند .

نمايندگان مجلس اروميه فقط داد و بيداد مي كنند پروژه راه آهن اروميه ديگر دارد كم كم براي ثبت جهاني در كتاب گينس براي عدم افتتاح ركودار مي شود.

ميوه هاي هسته دار اروميه از شليل گرفته تا هلو ، گلابي ، شب رنگ و … اگر بدست هم وطنان عزيزمان در ساير شهر ها برسد رونق و بركت به اروميه و شادابي و نشاط و تندرستي به ساير هم وطنان عزيز هديه خواهد شد .

صنايع تبديلي كشاورزي با وجود الزامي بودن براي صنعت كشاورزي اروميه اما همچنان بصورت حركت لاك پشتي در اروميه و استان آذربايجان غربي توسعه مي يابد.

بطور قعطي مهاجرت به سوي شهر با اين اتفاقات ركود بي سابقه ي قيمت ميوه در اروميه زياد خواهد شد و آن وقت گره بر روي گره خواهد افتاد .

استانداران و مديران دولتي بايد برنامه و هدف مشخص داشته باشند و پاسخگوي وضعيت موجود كشاورزان و براي حل وضعيت كنوني و كمك به كشاورزان راه حل ارائه دهند.

كشاورزان

انتهاي پيام/

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.