سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ 15 جماد ثاني 1443 Tuesday, 18 January , 2022 ساعت ×
ماموستا حاج لقمان کاشی ؛ امام حسین (ع) متعلق به جهان اسلام است
18 آگوست 2021 - 13:38
شناسه : 14100
3

حاج لقمان کلشی نژاد کارشناس اهل سنت : اگر ما بیاییم تمام خصوصیات یک انسان پرورده شده در مکتب رسول الله(ص) بیاییم برای مردم الگو قرار بدیم ما باید از حضرت امام حسین صحبت کنیم.   ماه محرم یکی از ماه های بزرگ در ادیان الهی است این ماه که شروع می شود برای بعضی […]

ارسال توسط :

حاج لقمان کلشی نژاد کارشناس اهل سنت : اگر ما بیاییم تمام خصوصیات یک انسان پرورده شده در مکتب رسول الله(ص) بیاییم برای مردم الگو قرار بدیم ما باید از حضرت امام حسین صحبت کنیم.

 

ماه محرم یکی از ماه های بزرگ در ادیان الهی است این ماه که شروع می شود برای بعضی از انسان های کره خاکی جشن و سرور و آزادی و رهایی از چنگال دشمنان خون اشام بشریت بوده ولی متاسفانه برای اسلام درد و غم است.

ماه محرم از برکات خداوند متعال اگر انسان بنگره است ،چون در این ماه آنچه که ماه های قبل از آن که ماه ها در آن قتال و جنگ بوده ولی در این ماه زبان رسول خدا(ص)احادیث شریفی که از این بزرگوار برای ما نقل گردیده است.

یکی از واقعه هایی که در ماه محرم رخ داده توبه حضرت آدم (ع) در روز عاشورا در روز ۱۰ ماه محرم بود حضرت آدم وقتی که به آسمان می نگرد اسم رسول خدا بر ساق عرش هم ردیف اسم رب العالمین می بینید توصل میشود به نام مبارک رسول الله(ص) خدا متعال توبه حضرت آدم بخاطر توصل بودن به نام مبارک حضرت محمد(ص)توبه را از ایشان پذیرا و توبه ایشان قبول می‌شود

دومین پیروزی که برای ادیان الهی دومین پدر بشریت حضرت نوح است

که کشتی حضرت نوح در روز عاشورا برکوه جودا مستقر میگردد این افتخار بزرگ برای ملت کردستان جایی ک کردها در آنجا سکونت داشتند،خداوند این معجزه پیغمبر را در مکان آنها قرار داد نجات تمام انسان هایی که در کشتی و همچنین نجات مخلوقت غیر انسان ک درآن کشی بودند و نجات پیدا کردند در روز عاشورا بود.

 

نجات حضرت یونس در شکم نهنگ در روز عاشورا بود که نجات پیدا کرد.

حضرت موسی (ع)وقتی ک بر سیتره ی فرعونیان واقع می شود

اینها بر علیه حضرت موسی دستور قتال جنگ دادند حضرت موسی از شر فرعونیان از مصر خارج میشود از رود نیل به اذن رب العالمین راه برایشان گشوده شد برای حضرت موسی و لشکرش نجات پیدا شد و برای فرعون غرق این در روز عاشورا بود که لشکر حضر موسی نجات پیدا کرد.

اگر درتمام تاریخ بنگریم محرم برای تمام ادیان قبل از اسلام روز پیروزی و سرور بوده است

اما متاسفانه در زمان بعد از اسلام بعد از رحلت رسول الله(ص)واقعیت خیلی غمگینی که پشت اسلام برآن لرزید اولین شهید محراب داریم در خود محراب اولین روز درماه محرم خلیفه دوم اسلام حضرت عمربن خطاب (رضی)شهید شد،بعد از آن تراژدی حضرت امام حسین علیه السلام که در ماه محرم یک جلوه خاصی دارد،قضییه حضرت امام حسین (ع)قضییه بزرگی است.

اگر ما بیاییم تمام خصوصیات یک انسان پرورده شده در مکتب رسول الله(ص) بیاییم برای مردم الگو قرار بدیم ما باید از حضرت امام حسین صحبت کنیم.

اهل سنت و جماعت مدیون این بزگواران در طول تاریخ بوده اند

درس هایی از این مکتب به اسلام و فرزندات امام حسین داد تا قیام و قیامت شاید شخصی امثال حضرت امام حسین پیدا نشود ک با خانواده،با اقوام،با نوه هابا تمام این خانواده خود در راه خدا قیام کند و شهید بشود.

قضییه این است ک می‌گوییم قبل از اسلام محرم جشن و سرور بوده ولی برای اسلام درد و غم بوده است.

 

عاشورا وتاسوعا یکی از برکات خدا بر دنیا بوده.حضرت سول الله(ص)از دیدگاه اهل سنت وقتی ک حجرت کرد و آمد یه مدینه ،قومی دید در مدینه ب نام قوم یهود دید ک انها روزه اند فرمودند شما چرا روزه اید؟

گفتند:روزی ک حضرت موسی نجات پیدا کرد از رود نیل و پیروز شد بر فرعون ما این روز را برای خود جشن میگیریم شکرانه نجات حضرت موسی ماروزه ایم.

حضرت رسول (ص)فرموند:خب موسی برادر من است از شما نزدیکتر به حضرت موسی من هستم.

رسول الله همان لحظه نیت روزه گرفتن آورد به اصحابه ک صبحانه نخورده بودند امر کرد ما امروز روزه هستیم در روز عاشورا

فرموند:اگر من برای سال آینده زنده ماندم روز تاسوعا نیز روزه هستم در روز نهم محرم پس این روز عاشورا و تاسوعا از دیدگاه اهل سنت و جماعت میگیریم پس این روز عاشورا و تاسوعا از دیدگاه اهل سنت و جماعت روزهای خیلی با برکتی هستند.

واقعه شهادت حضرت امام حسین علیه السلام در این روز عاشورا بوده ک سر مبارکش را از تن جدا کردند برای آنهایی که این کار را کردند رسوایی شد ولی امام حسین علیه السلام روز به روز در قلب مؤمنین و درقلب جهان اسلام مسلمانان اسلام روزبه روز بیشتر و بیشتر میشود.

اگر شهادت حضرت امام حسین علیه السلام به این رویه نمیشد شاید این فضایلی که ما الان داریم از آن صحبت میکنیم به اون جایگاه نمی رسید.

 

اگر جهان اسلام حتی غیر از اهل سنت بیایند خطبه های اهل سنت را بنگرند .

تمامت خطبه های اهل سنت خطبه هایشان به نام مبارک امام حسین و امام حسن متبرک شده و مزین شده است

 

یعنی ما میگوییم امام حسین علیه السلام برای ما فرقی ندارد امام حسین علیه السلام متعلق به شیعه و سنی نیست بلکه متعلق به جهان اسلام است اینها پرورده مکتب رسول الله(ص) هستند و کسانی ک در این مکتب پرورده شدند انسان های بزرگی بودند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.