جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024 ساعت ×
مرغ وارداتی هر کیلو ۸۴۰۰ تومان، کجا توزیع می شود؟
10 مرداد 1400 - 13:31
شناسه : 13864
9

دولت حسن روحانی در حال وارد کردن ۱۲۰ هزار تن مرغ با قیمت هر کیلو ۸۵۰۰ تومان از برزیل و ترکیه است. دولت حسن روحانی در حال وارد کردن ۱۲۰ هزار تن مرغ با قیمت هر کیلو ۱٫۶۵ یورو با دلار ۴۲۰۰ تومانی یا معادل ریالی ۸۴۰۰ تومان از کشورهای برزیل و ترکیه برای تزریق به بازار داخل است. درحالیکه برآورد […]

ارسال توسط :

دولت حسن روحانی در حال وارد کردن ۱۲۰ هزار تن مرغ با قیمت هر کیلو ۸۵۰۰ تومان از برزیل و ترکیه است.

دولت حسن روحانی در حال وارد کردن ۱۲۰ هزار تن مرغ با قیمت هر کیلو ۱٫۶۵ یورو با دلار ۴۲۰۰ تومانی یا معادل ریالی ۸۴۰۰ تومان از کشورهای برزیل و ترکیه برای تزریق به بازار داخل است.

درحالیکه برآورد میدانی میز بازار تحریریه نشان داد که مرغ تحویل بندعباس از مبدا کشور برزیل کمتر از ۹۰ سنت به ازائ هر کیلو قیمت می خورد، اما مقام های دولتی با برگزاری مناقصه به قیمتی دو برابر حالت عادی رسیده اند، ظاهرا مناقصه خاصیت مزایده پیدا کرده است!

در هر صورت، با قیمت خریداری شده به وسیله مدیران دولت حسن روحانی، هر کیلو مرغ تقریبا ۲ دلار تمام می شود که معادل ریالی آن ۸۴۰۰ تومان خواهد بود، اما این مرغ ۸۴۰۰ تومانی را کجا می شود خریداری کرد؟ احتمالا هیچ جا!

این مرغ هم مانند سایر مرغ های بازار بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان قیمت خواهد خورد و فقط رقم هنگفتی دلار ۴۲۰۰ تومانی از جیب ملت خرج یک طرح شکست خورده و پرفساد شده است و مصرف کننده بینوا به این غارت طراحی شده در منابع ارزی کشور دسترسی ندارد.

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.