پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 25 July , 2024 ساعت ×
مشترکان کم مصرف برق در ایران ۵ برابر بیشتر پاداش می گیرند
11 بهمن 1400 - 10:12
شناسه : 15897
12

سخنگوی صنعت برق در ایران گفت: بر اساس مصوبه جدید برقی دولت، نرخ تشویقی‌های مشترکان کم مصرف با شرایط تعیین شده ۵ برابر شده است. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در ایران در خصوص نظام تشویقی تعرفه‌گذاری برق خانگی اظهار داشت: بر اساس نظام پیشین تعرفه‌گذاری برق اگر یک مشترک خانگی میزان مصرف برق خود […]

ارسال توسط :
سخنگوی صنعت برق در ایران گفت: بر اساس مصوبه جدید برقی دولت، نرخ تشویقی‌های مشترکان کم مصرف با شرایط تعیین شده ۵ برابر شده است.
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در ایران در خصوص نظام تشویقی تعرفه‌گذاری برق خانگی اظهار داشت: بر اساس نظام پیشین تعرفه‌گذاری برق اگر یک مشترک خانگی میزان مصرف برق خود را در چهار ماه گرم سال نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش می‌داد، متناسب با کاهش و نرخ پله اول که عدد ۵۰ تومان برای هر کیلووات ساعت بود، مشمول دریافت پاداش می‌شدند.
سخنگوی صنعت برق در تشریح افزایش قابل توجه پاداش‌ها در نظام تعرفه‌گذاری جدید گفت: بر اساس نظام جدید تعرفه‌گذاری برق که از ابتدای بهمن‌ماه اجرا شده است، ملاک عمل برای تعیین نرخ پاداش، هزینه‌های تمام شده برق هست با احتساب متوسط هزینه سوخت نیروگاهی‌، تبدیل انرژی و هزینه توزیع در ۲ سال گذشته معادل ۲۵۰ تومان برای هر کیلووات تعیین شده و به عبارت دیگر، نرخ تشویقی‌ها ۵ برابر شده است.
وی توضیح داد: در گذشته اگر مشترکی برای ۱۰۰ کیلووات ساعت ساعت ۵ هزار تومان تشویقی دریافت می‌کرد، این عدد در حال حاضر برای زمان‌های غیر اوج بار به ۲۵ هزار تومان می‌رسد. اگر مشترک میزان صرفه‌جویی خود را در زمان اوج بار قرار دهد، ۲ برابر نرخ بیان شده برای هر کیلووات ساعت پاداش دریافت خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.