شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ Saturday, 2 December , 2023 ساعت ×
مشکلات مدارس کانکسی صومای برادوست ارومیه
14 آذر 1396 - 8:00
شناسه : 3247
14

استفاده از مدارس کانکسی به جای ساختمان مدرسه یکی از مشکلات اساسی و مهم برخی از روستاهای منطقه صومای برادوست ارومیه با توجه به شرایط آب هوایی سرد کوهستانی نقاط صفر مرزی می باشد . آموزش و پروش از هیچ کوشش و فداکاری در نوار مرزی ارومیه صومای برادوست و سیلوانا دریغ نمی کند . […]

ارسال توسط :

استفاده از مدارس کانکسی به جای ساختمان مدرسه یکی از مشکلات اساسی و مهم برخی از روستاهای منطقه صومای برادوست ارومیه با توجه به شرایط آب هوایی سرد کوهستانی نقاط صفر مرزی می باشد .

آموزش و پروش از هیچ کوشش و فداکاری در نوار مرزی ارومیه صومای برادوست و سیلوانا دریغ نمی کند . خدمت در مجموعه ی  آموزش و پرورش صومای برادوست و سیلوانای ارومیه با توجه به دوری مسافت ، شرایط ناهموار جاده ها و حداقل امکانات همانند مجاهدت می باشد .

مسئولین دولتی باید نگاه ویژه به شرایط آموزشی نوار مرزی ارومیه داشته باشند .

امروز دانش آموزان روستایی در روستاهای مرزی مانند مافیان سرو در نزدیکی صفر مرزی کشور عزیزمان ایران با ترکیه در مدرسه ی کانکسی با مشکلات تمام با معلمان دلسوز و فداکار مشغول علم آموزی و ادامه ی تحصیل هستند .

مدارس کانکسی با گرمای هوا گرم تر و با سرمای هوا سردتر می شوند .

کانکس یک سازه آهنیست با چند پنجره کوچک که زمستان‌ها به شدت سرد  و تابستان‌ها همچون کوره گرم و طاقت فرسا به همین جهت استفاده از آن به هم عنوان کلاس درس فقط به صورت مقطعی می تواند جوابگو باشد نه به طور  دائم تحصیل در کانکس یک راه اجباریست، یگ گزینه از سر ناچاری  با این حال وجود کانکس در برخی نقاط همچنان فرصتی مغتنم برای درس خواندن است.

دانش آموزان این مدارس کوچک و آهنی  مشقت و سختیهای زمانه را برای کسب تحصیل تحمل می کنند تا که شاید بتوانند در آینده نقش سازنده ای در کشور عزیزمان ایران داشته باشند.

هر چند در سالهای گذشته کلاس های آهنی جای خود را به مدارس استاندارد داده است اما باز هم برخی از روستاهای نوار مرزی نیازمند مشارکت خیرین مدرسه ساز  است تا دانش آموزان یا همان آینده سازان کشورمان بتوانند با برخورداری از امکانات آموزشی لازم راه پیشرفت را به خوبی طی کنند.

دیدن چهره های دانش آموزان خردسالی که با هزاران امید با شور و شوق خاص در محوطه خاکی به این طرف و آن طرف می روند بارگه های امید و آینده را ترسیم می کند.

در مدارس کانکسی صحبت از هوشمند بودن مدرسه نیست .

اینجا دانش آموزان دنبال تبلت ، رایانه ، بازی ، زنگ ورزش ، کلاس تقویتی و رباتیک نیستند اینجا در مدارس کانکسی بچه ها نیازمند گرمای محیط تحصیل هستند بخاری کانکس را گرم نمی کند .

هزاران سطر می توان نوشت ولی نمیخواهم تلخ بنویسم ولی هر چه سریعتر مدارس کانکسی باید به مدارس استاندارد تبدیل شود .

به امید خدا انشا الله مسئولین محترم با عزم و اراده جدی به این درک واقعی رسیده باشند  که کانکس جای تحصیل نیست و بایستی هر چه سریعتر به این کلاس های سرد و بی روح پایان داد.

 

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.