دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت ×
مصائب ماندگاری زباله ها در طبیعت سیلوانا
05 فروردین 1398 - 8:40
شناسه : 7003
11

به گزارش پایگاه خبری سیلوانا نیوز : روز های اول بهار است و پس مانده های زباله ها در طبیعت خود نمایی می کند. بخش سیلوانا که از سه منطقه مرگور، ترگور و دشت تشکیل می شود و در نوار مرزی قرار دارد یکی از نقاط بکر و گردشگرپذیر استان می باشد. طبیعت بکر بخش […]

ارسال توسط :

به گزارش پایگاه خبری سیلوانا نیوز :
روز های اول بهار است و پس مانده های زباله ها در طبیعت خود نمایی می کند.
بخش سیلوانا که از سه منطقه مرگور، ترگور و دشت تشکیل می شود و در نوار مرزی قرار دارد یکی از نقاط بکر و گردشگرپذیر استان می باشد. طبیعت بکر بخش سیلوانا زبانزد خاص و عام است، اما باید همواره مراقب این طبیعت خاص باشیم زیرا گاهی با اشتباه های خودمان می توانیم ضرر و زیان جبران ناپذیر به این طبیعت وارد کنیم. این زباله ریختن ها گاهی بسیار ناراحت کننده است و صدای کشاورزان و باغداران را هم می آورد و آنها را مجبور کرده است دور و بر باغ خود را فنس یا پرچین بگذارند.

طبیعت جاندار مانند انسانها دارای حس است و اگر در اکوسیستم آنها به واسطه ریختن زباله، خللی ایجاد شود طبیعت بیماری می شود و توان زادآوری و زایش را از دست می رود.

تصاویر منتشر شده از ریختن زباله در طبیعت بخش سیلوانا در این روزها نشان از بی مهری عده ای دارد که طبیعت را زباله دان پنداشته اند و با توجه به آنکه در اکثر روستاها از سوی دهیاری ها ماشین جمع آوری زباله هفته ای چند مرتبه زباله ها را جمع آوری می کند اما عده ای باز هم اسرار بر ریختن زباله در طبیعت دارند و هر کجای طبیعت که توانسته اند زباله انباشت کرده اند .

متاسفانه با وجود هشدارهای محیط زیستی فراوان در سال های اخیر، اما هنوز عده ای اندک، به طبیعت چندان توجهی نمی کنند و حتی با رها کردن آشغال در رودخانه ی هاشم آباد که از میان منطقه عبور میکند و در انتهای مسیر به سمت براندوز چای درجربان است باعث آلودگی آب و منابع طبیعی می شوند.

چندین سال قبل در نزدیکی شهرک زیوه مکانی برای جمع آوری زباله ها به راه انداخته بودند که مکانی بسیار آلوده ، کثیف، بدبو بود که خوشبختانه بعد از چند سال و با هشدار محیط زیستی ریختن زباله در این مکان به صورت کامل قط شد اما بار دیگر شاهد هستیم که در جاده ورودی شهرک زیوه که مرکز دهستان مرگور است به صورت بی رحمانه ای پر از آشغال و نخاله های ساختمان می باشد که باغ های اطراف را نیز آلوده کرده است. آشغال هایی که باید در سطل آشغال ها و دفن شده باشند در طبیعت بخش سیلوانا پخش شده اند و طبیعت سیلوانا را به خطر انداخته اند. مصائب ماندگاری زباله در دل طبیعت وجود برخی از مواد بازیافتی یا مواد صنعتی و شیمیایی در دل طبیعت باعث از بین رفتن محیط زیست طبیعی در دوره ها مختلف حیات طبیعت می شود.

یک کارشناس زیست محیطی می گوید: تجزیه یک بطری نوشابه خانواده، ۵۷ ماده شیمیایی را در هوا آزاد می کند و این یعنی رها کردن بطری های نوشابه در دل طبیعت، ۳۵ تا ۴۰ سال نوشدگی طبیعت را به تاخیر می اندازد

طبق گزارشات مردمی و پیگیری سیلوانا نیوز اخیرا عده ای آشغال ها را در مکانی ما بین روستای دوکانا و حلج که هر ساله شاهد حضور گردشگران بسیاری در این مکان میباشد جمع آوری میکنند و بدون اینکه این زباله ها دفن شوند بحال خود رها کرده اند و بسیاری از این زباله ها در طبیعت این مکان توسط باد پخش شده اند و محیط و زمین های کشاورزی مردم در این محل را آلوده کرده است. چرا باید آشغال های را که سالها در طبیعت میمانند و باعث تخریب محیط زیست میشوند را در طبیعت پخش کنیم و بوی بد به راه بیاندازیم و هوای سیلوانا را آلوده کنیم؟؟

تعطیلات نوروز در راه است و باید سعی کرد که از محیط زیست و طبیعت بکر سیلوانا نگهداری کرد. هر ساله شاهد حضور گردشگران زیادی در این بخش هستیم زیرا جاذبه های گردشگری و طبیعت و هو‌ای پاک بخش سیلوانا بی‌نظیر می باشد و با نشان دادن طبیعت پاک میتوانیم گردشگران بیشتری نیز جذب کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.