یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
مصاحبه با بخشدار سیلوانا درخصوص دستاوردهای انقلاب
18 بهمن 1397 - 20:35
شناسه : 6511
33

? به بهانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، مصاحبه با بخشدار سیلوانا در خصوص دستاوردهای انقلاب ریباز میرزایی بخشدار سیلوانا در آغاز این گفتگو ضمن قدردانی از زحمات رسانه ای سیلوانا نیوز نخست به مسئله اشتغال و عملکرد دولت در بخش سیلوانا اشاره کرد و گفت: مطابق دستوری که مقام معظم رهبری داشتند و […]

ارسال توسط :

? به بهانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، مصاحبه با بخشدار سیلوانا در خصوص دستاوردهای انقلاب

ریباز میرزایی بخشدار سیلوانا در آغاز این گفتگو ضمن قدردانی از زحمات رسانه ای سیلوانا نیوز نخست به مسئله اشتغال و عملکرد دولت در بخش سیلوانا اشاره کرد و گفت: مطابق دستوری که مقام معظم رهبری داشتند و پیگیری های دولت و شخص آقای استاندار در سطح استان انجام شد ما شاهد واگذاری وام های اشتغال پایدار برای روستائیان و عشایر بودیم که خوشبختانه امسال و سال های گذشته کار گروه های اشتغال تشکیل به صورت منظم در سطح استان و شهرستان تشکیل شد و مردم بخش سیلوانا نیز برای پروژه هایی که در نظر داشتند طرح توجیهی تعریف کرده و فرم تقاضای وام اشتغال خود را ثبت کردند این پروژه ها در کارگروه اشتغال بحث می شد و آن هایی که قابلیت اجرا داشت تصویب شدند،

? در چند سال گذشته شاهد اولین کلنگ زنی گاز رسانی به بخش مرزی سیلوانا بودیم که یکی از مناطق صعب العبور استان است ولی با پیگیری ها و همتی که دولت محترم و شرکت گاز استان داشتند خوشبختانه در مدتی کوتاه شاهد بهره برداری از خط لوله گاز از ارومیه به بخش سیلوانا و گاز رسانی به شهر سیلوانا و روستای راژان بودیم و سپس با برنامه ریزی و بودجه ای که در این امر اختصاص یافت شاهد تعریف پروژه های مجدد برای گاز رسانی به سایر روستا های سیلوانا هستیم.
وی ادامه داد: پروژه ای که هم اکنون در دهستان مرگور درحال اجراست عملیات گازرسانی به ۳۳ روستاست، همچنین در سمت ترگور نیز از جاده انهر یک فاز گازرسانی دیگر در حال اجراست که تا روستای گوجار و خوشاکو ادامه پیدا خواهد کرد
ریباز میرزایی با اشاره به عملکرد موفق دهیاران روستاهای بخش سیلوانا تصریح کرد: ما در سالیان قبل در در حوزه آسفالت خیابان ها ومعابر روستا ها و تأمین آب شرب آنها عقب بودیم که همزمان با روی کارآمدن دولت تدبیر وامید و تلاش دهیاران جوان شاهد اجرای موفقیت آمیز طرح های هادی روستایی بودیم
بخشدار سیلوانا به طرح های اجرایی در سطح بخش پرداخت و خبر داد: اصلاح و باز سازی جاده های مارمیشو و همچنین جاده اصلی چهارده شهید تا روستای دیزج که سالیان سال بود مردم خون گرم بخش سیلوانا منتظر این پروژه بودند بعد از مساعد شدن وضعیت آب و هوا ادامه خواهد داشت ، همچنین بازسازی پل #هاشم_آباد که به نوعی در سیل پارسال تخریب شده بود در حال اتمام است و پل #گلسانه نیز به مراحل پایانی خود رسیده است.
این مقام مسئول در ادامه این گفتگو به عملکرد ادارات بخش سیلوانا پرداخت و گفت: طی بازدید که از خانه های بهداشت روستایی که در اکثر روستاها وجود دارد به عینه دیدیم که این عزیزان تاچه حد در ارائه خدمات بهداشتی پیشتاز هستند و حتی در زمینه آموزش مسائل بهداشتی و رسیدگی به بانوان باردار سنگ تمام می گذارند.
وی ادامه داد: در حوضه کشاورزی خوشبختانه دو مرکز خدمات کشاورزی در بخش سیلوانا داریم که در زمینه فرهنگ سازی برای صرفه جویی در آبیاری، بهبود مراحل کاشت، بهبود مراحل برداشت در حال آگاهی بخشی وخدمات رسانی به کشاورز های منطقه اند عمل میکنند در همین راستا ما در سال های گذشته شاهد اختصاص وام های بابهره کم به کشاورزان برای آبیاری مکانیزه زمین های کشاورزی بودیم.

میرزایی ادامه داد: اداره ثبت احوال خوشبختانه خدمات رسانیش به جایی رسیده که بلافاصله میتواند ولادت و مرگ را ثبت کند و همچنین در حوزه کارت ملی هوشمند از تمام توانش برای این زمینه مایه گذاشته اند.

وی افزود: اداره منابع طبیعی در حوزه پاسداشت اراضی ملی و جلوگیر از سؤ استفاده زمین خواران و به نوعی تنظیم میزان استفاده ی دامداران و بهره برداران از منابع طبیعی به صورت روزانه در حال رصد، بازدید و بررسی های میدانی هستند .

او ادامه داد: اداره امور عشایر نیز به نوعی خدمات خود را به عشایری که در مناطق ییلاقی به سر میبرند میرساند.

بخشدار سیلوانا اذعان داشت: شهرداری سیلوانا خوشبختانه خیلی فعال است و کارهای عمرانی داخل شهر را به نحو احسن انجام میدهند.

وی تصریح کرد: در زمینه آموزش و پرورش میتوانیم این مژده را به مردم خوب سیلوانا بدهم که باتلاش مجدانه همه دبیران و مسؤلان و رئیس اداره آموزش و پرورش سیلوانا خوشبختانه امسال شاهد موفقیت های خوبی هستیم، آموزش و پرورش سیلوانا با ۱۱ هزار دانش آموز شاهد افتخار آفرینی در حوزه های متنوع علمی و فرهنگی دانش آموزان خود است در همین راستا در مقطع متوسط اول، بخش سیلوانا رتبه اول را در استان کسب کرده است.

او ادامه داد: مجمع خیرین مدرسه ساز با خیرین منطقه و خیرین استانی وکشوری بسیار فعال هستند و در سال های متوالی و امسال شاهد مراسم کلنگ زنی و افتتاح چند مدرسه بودیم در همین راستا اداره کل نوسازی استان نیز کمک های بسیاری کردند و شاهد ترمیم بسیاریاز مدارس ساخت قدیم بودیم.

میرزایی بخش سیلوانا را منطقه ای فعال در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی توصیف کرد و گفت: در حوزه فعالیت های فرهنگی شاهد برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و هنری هستیم همچنین بخش سیلوانا هر سال میزبان برگزاری مسابقات پاراگلایدر است که امسال این مسابقات درسطح بین المللی برگزار شد همچنین امسال شاهد ایجاد کمپ دائمی قایقرانی در دریاچه سد شهر چای بودیم.

بخشدار سیلوانا با اشاره به فعالیت های اجتماعی و شکل گیری سمن ها در سطح این منطقه خاطر نشان کرد: خوشبختانه چند سالی است که جوانان خوشفکرو تحصیل کرده بخش سیلوانا پای کار آمده اند ودر چند سال اخیر در حوضه رسانه شاهد راه اندازی رسانه های محلی موفقی بوده ایم که سیلوانا نیوز یکی از رسانه های مجوز دار بخش سیلوانا است که بسیار خوب جای خود را گرفته به نوعی پل اعتماد بین مردم و مسؤلین است.

وی ادامه داد: جوانان منطقه در حوضه ایجاد سمن ها نیز وارد شده اند و شاهد ثبت چند سازمان مردم نهاد در سطح بخش سیلوانا در زمینه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده ایم.

او افزود: برای اولین بار در سطح نوار مرزی شهرستان ارومیه شاهد شکل گیری کانون بانوان مرزی و کانون فرهنگی هنری شهدای بخش سیلوانا بودیم که جای بسی امید است.

میرزایی با اشاره به حوزه ارتباطات و زیرساخت های آن گفت: در سال های اخیر شاهد پیشرف بسیار زیادی در حوزه ارتباطات بودیم که در همین راستا شبکه فیبر نوری در سطح بخش سیلوانا کشید شد و هم اکنون اکثرا روستاهای بخش سیلوانا مجهز به اینترنت پر سرعت (۴G)هستند .

بخشدار سیلوانا در پایان گفت: یکی از خدمات شاخصی که با همت و دستور شخص آقای استاندار انجام شد دستور مستقیم برای ترمیم جاده های بخش سیلوانا و همچنین طرح بیمه ی روستایان بود که شایسته تقدیر است.

ریباز میرزایی در پایان این گفتگو از تمام مسئولان دولتی، نظامی و انتظامی، و دهیاران و شوراهای اسلامی و مردم بخش سیلوانا بابت همراهی با برنامه های دولت قدردانی کرد و تمام این خدمات را از برکات و دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانست.

 

انتهای پیام // صلاح الدین

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.