یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ 11 جماد أول 1444 Sunday, 4 December , 2022 ساعت ×
منابع خبری ناشناس چه از جان مردم می‌خواهند؟
03 آگوست 2020 - 8:24
شناسه : 9833
17

استناد به اخبار رسیده از منابع ناشناس گرچه درکانال‌های خبری نامعتبر امری مرسوم است اما جنجال‌آفرینی برپایه چنین خبرهایی در شرایطی که کرونا و تحریم ایرانیان را آزار می‌دهد از سوی رسانه‌هایی که در کار خود ادعای حرفه‌ای بودن دارند و بودجه‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد. پاندمی کرونا شرایط زندگی را برای […]

ارسال توسط :

استناد به اخبار رسیده از منابع ناشناس گرچه درکانال‌های خبری نامعتبر امری مرسوم است اما جنجال‌آفرینی برپایه چنین خبرهایی در شرایطی که کرونا و تحریم ایرانیان را آزار می‌دهد از سوی رسانه‌هایی که در کار خود ادعای حرفه‌ای بودن دارند و بودجه‌های میلیاردی دریافت می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد.

پاندمی کرونا شرایط زندگی را برای همه مردم جهان دشوار کرده است و همزمانی آن با شدت یافتن تحریم‌ها، رنج مضاعفی بر مردم ایران تحمیل می‌کند. در چنین شرایطی مردم بیش از همیشه باید به مسوولانی اعتماد کنند که حافظ جان و معیشت آن‌ها هستند. این مهم اما هر روزه با خبرهای عجیب، ضدونقیض و دروغ مورد تهدید قرار می گیرد. بار روانی تجزیه و تحلیل این میزان اطلاع‌رسانی غلط درباره موضوعی به مهمی سلامتی، استرس غیرقابل کنترلی بر جامعه وارد می‌کند که نتیجه آن افزایش بیماری‌های مختلف است. اینکه در روزهایی که بیش از دویست نفر از هموطنان جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند، صدایی عجیب و منبعی ناشناس بی‌آنکه دلیل و مدرکی کافی در این زمینه ارائه کند، مدعی می‌شود که تعداد این جانباختگان نه ۲۰۰ که ۴۰۰ نفر است، نگرانی‌ها نه دو برابر که هزاران برابر می‌شود. اعتماد به دولت، به آمار، به تصمیمات و اقدامات ضربه دیده و کاهش می‌یابد. امید مردم به بهبود شرایط روز به روز کمتر می‌شود و باری تازه و البته سنگین‌تر بر دوش آن‌ها دستکم از نظر روانی قرار می‌گیرد. فروپاشی روانی مردم ایران همان آرزوی کاخ سفید و تیم بی است که به انحای مختلف سعی در برآورده ساختن آن می‌کنند که رسانه یکی از مهم‌ترین آن‌هاست.

بی اهمیتی جان و آرامش روانی مردم ایران برای بنگاه‌های خبری خارجی موضوعی مسلم و قطعی است اینکه اما در پشت نقاب بی‌طرفی و حرفه‌ای گری و با صرف میلیاردها دلار بودجه می‌توانند آن را پنهان می‌کنند، مسوولیت رسانه‌ها و مسوولان را در افشا و اقدامات موثر برای بی‌اثر ساختن این داستان سرایی‌ها را ضروری می‌سازد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.