دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت ×
هجمه های سنگین دستگیری گاه به گاه و فرسایشی باند فساد اداری در شهرداری ارومیه ، روحیه کارکنان را تضعیف و  مردم را نسبت به شهرداری بدبین کرده است
17 آذر 1399 - 18:28
شناسه : 10503
15
اختصاصی

افشای گسترده ی فساد اداری در شهرداری ارومیه ، روحیه کارکنان خدوم و پاکدست را تضعیف و مردم را نسبت به شهرداری بدبین کرده است و در نهایت این بدبینی موجب رکود در شهر، عدم پرداخت حقوق پرسنل، کاهش محسوس درآمدها و در نتیجه نارضایتی اجتماعی که موجب نارضایتی از نظام مدیریتی میشود را سبب خواهد شد.

ارسال توسط : نویسنده : فرید قاسمی منبع : سیلوانانیوز

 

«شنیده‌ها حاکی‌ است دو تن از کارمندان شهرداری اورمیه دوباره در تداوم مبارزه نیروهای امنیتی با فساد اداری در شهرداری اورمیه بازداشت شده اند‌»

این خبر به سرعت در شهر ارومیه دست به دست می شود.

ضمن تشکر و تقدیر از عملکرد سازمان های نظارتی و امنیتی ولی چه کسی با چه سرعتی این اخبار دستگیری را منتشر می کند.

قوه قضائیه با فساد مبارزه میکند ؛ سازمان بازرسی کشور نقشش که دیگر گمشده است اما حراست های اداری بعنوان متولی امر چکار می کنند و چرا در پروسه های اخیر نقشی ندارند؟!

افشای گسترده ی فساد اداری در شهرداری ارومیه ، روحیه کارکنان خدوم و پاکدست را تضعیف و مردم را نسبت به شهرداری بدبین کرده است و در نهایت این بدبینی موجب رکود در شهر، عدم پرداخت حقوق پرسنل، کاهش محسوس درآمدها و در نتیجه نارضایتی اجتماعی که موجب نارضایتی از نظام مدیریتی میشود را سبب خواهد شد.

خبر بازداشت کارکنان شهرداری ارومیه به سرعت و تا قبل از تعیین تکلیف بازداشت شدگان و رسیدن آنها به مقصد مورد نظر ، در حالی که باید موضوع تا حصول نتیجه محرمانه بماند، در فضای مجازی ارومیه به مثابه بمب خبری و به صورت گسترده نشر و دست به دست میشود.

باید ضمن تشکر و تقدیر از عملکرد سازمان های نظارتی و امنیتی یادآور شویم چه کسی و با چه سرعتی این اخبار دستگیری را منتشر میکند و منبع منتشر کننده کیست که اینگونه با آرامش روانی شهر ؛ گاه بی گاه بازی میکند؟

هدف مبارزه با فساد است ؟یا بازیهای رسانه ای و مطرح کردن خود؟

اینگونه طرز برخورد ، پوئن های مثبتی به اردوگاه مخالفان و منتقدان سیستم فعلی مدیریت شهری میدهد، نمی توان ابراز امیدواری کرد !
چرا که امور از مدار خود خارج شده است و نتایج مطلوبی را نمی توان برآورد و پیش بینی کرد.

همین هفته پیش بود که قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) باند بزرگ قاچاقچیان سلاح و مهمات جنگی را با هدف حفظ امنیت کشور و نظام اسلامی دستگیر کرده و سردار آبروشن فرمانده لشکر ۳ حمزه (ع) اخطار شدید داد.

در همین ایام دلاور مردان قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع)سه تروریست را دستگیر کردند و ضربه سختی به ضد انقلاب وارد نمودند.

ولی نهاد های امنیتی دقت کنند کدام رسانه ها به این امر پرداختند؟
چرا فضاسازی رسانه ای در قبال موضوعی که مستقیما با جان و امنیت شهروندان و همچنین امنیت ملی ارتباط دارد به این گستردگی بازتاب نمی یابد و بسیاری از رسانه های شهر آن را بایکوت میکنند؟!

آنچه که امروز شاهد آن هستیم ، این است که موج سازمان دهی شده اخیر، قصد تخریب وجهه شهرداری را دارند و این تخریب وجهه به هیچ وجه به نفع توسعه پایدار شهری در ارومیه و حتی امنیت و رضایتمندی اجتماعی نیست و دیری نخواهد پایید که اقدامات دوستان سبب ایجاد بحرانهایی میشود که دامن شهرمان را خواهد گرفت و تیشه به ریشه شهر و آینده آن میزند.
کسی مخالف برخورد با مفسدین و متخلفین نیست.

دستگاههایی مانند شهرداری که مجبور به درآمدزایی از جیب مردم هستند همانند سایر ادارات کل محترم نیستند که بودجه مصوب کشوری داشته باشند و درآمد مالی آنها ارتباط مستقیمی با اعتماد مردم دارد و هرچه این اعتماد کاهش یابد درآمد نیز به صفر می رسد.
نتیجه این کاهش اعتماد، عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری و طرح های عمرانی شهر خواهد شد.

در یک نگاه اجمالی فقط میوه های فضاسازی های اخیر را داوطلبان آینده ورود به شورای شهر در سال ۱۴۰۰ خواهند چید.

نهادهای نظارتی نیز از موضع قدرت اجازه تسویه حسابهای سیاسی گسترده و ناسالم را نباید فراهم سازی کنند.

دکتر حسینی استاد اقتصاد چه زیبا نوشته‌است :
“فساد مالی ، رشوه ، و رانت خواری طی سال‌های اخیر در بعضی از شهرداری‌ها کشور که گاهی با همدستی برخی اعضای شورا همراه بوده چنان دیوار بی‌اعتمادی را میان مردم و این دو نهاد مدیریت شهری بالا برده که کمتر حرفی در باره راه برون رفت از این معضل بنیان برانداز شنیده می‌شود.
، این موضوع حتی بر خلاف بسیاری از مسایل سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی کمتر مورد تحلیل کارشناسان و رسانه ها قرار می گیرد و بحث ها هم عمدتا حول محور اشخاص درگیر در فساد یا موضوع فساد خلاصه می شود. از یک مرحله به بعد هم موضوع تبدیل به ابزاری تسویه ساز در دست گروه ها و جریان های سیاسی می شود و از این طریق راه نگاه کارشناسی و تحلیل ریشه های فساد توسط کارشناسان و خبرگان امور بسته می شود”.

باید متذکر شویم که گاندوهای پول و ثروت شکست خورده از برتری شهرداری ارومیه در عملکرد و خدمت به مردم ارومیه می خواهند اعتماد مردم را لکه دار کنند و این موضوعی بسیار خطرناک و امنیتی است.
همچنین قوه قضائیه به عنوان متولی امر با فساد مبارزه عادلانه می کند و نمی گذارد مردم به نظام بدبین شوند، لطفا  مسئولین نظارتی و امنیتی عزیز نیز این مبارزه عادلانه را مد نظر قرار داده و نیم نگاهی نیز به مسائل معیشتی مردم و صف های نان و مرغ که مدیریت آن در اختیار دولتی هاست بکنند.
بایستی بگوییم که مردم ارومیه در صف نان و مرغ در اوج کرونا گیر افتاده اند و گاندوهای پوپولیسم مدیریت ارومیه با استفاده از این ظرفیت قصد بدبینی مردم به نظام و انقلاب را دارند.
همچنین از دوستان گرانقدر می خواهیم بخشی از توان خود و اشرافیتشان بر مسائل و کشور را برای مبارزه با باندهای قاچاقچیان سلاح و مهمات گذاشته و برای شناسایی تروریست ها و ضدانقلاب وقت بگذارند تا دل خانواده های شهدا را نیز شاد کنند چرا که همه ما مدیون خون آنان و مرهون از خودگذشتگی شان هستیم.
در آخر باید بگوییم که قوه قضائیه با فساد مبارزه میکند ؛ سازمان بازرسی کشور نقشش که دیگر گمشده است اما حراست های ادری به عنوان متولی امر چکار می کنند و چرا در پروسه های اخیر نقشی ندارند؟!
با تقدیر و تشکر از تمامی فعالیت های نهاد های امنیتی در همه سطوح برای داشتن امنیت پایدار مردمی و به امید جامعه ای عاری از فساد و تخلفات و مبارزه ای عادلانه در این راستا!!!

انتهای پیام/فرید قاسمی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.