همایش ملی تقریب مذاهب و وحدت اسلامی امروز با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی ، محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت، مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، نجفی معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور و جمعی دیگر از مسئولان، علما و اساتید دانشگاهی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مهاباد برگزار شد.

در این همایش ملی یکروزه که در دو نوبت صبح و بعداز ظهر برگزار شد، میهمانان ویژه از ایران وکشورهای مختلف جهان، شخصیتهای  علمی و آکادمیک و روحانیون اهل سنت و تشیع  شرکت داشتند.

در این همایش مقالات داخلی و خارجی زیادی بصورت سخنرانی  و پوستر ارائه شد که در پایگاه  علمی استنادی ای اف سی نمایش داده شده و در مجلات علمی و پژوهشی کشور نیز چاپ خواهند شد.

معروف خلیلی رئیس دانشگاه پیام نور مهاباد و دبیر اجرایی همایش، ایجاد وحدت جهان اسلام، گسترش فرهنگ ومعارف قرآن کریم و سنت پیامبر اکرم(ص)، ایجاد تفاهم میان متفکران جهان اسلام در زمینه های اعتقادی، فقهی، اجتماعی و سیاسی و توسعه اندیشه تقریب میان اندیشمندان و فرهیختگان جهان اسلام را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

انتهای پیام/