دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت ×
مجسمه سازی هنریست نهفته در ذات درونی انسان
06 مرداد 1396 - 23:26
شناسه : 1986
28

هیمن یوسفی از هنرمندان نامی استان آذربایجان غربی در عرصه پیکر تراشی و مجسمه سازی می باشد که در در سال هزار و سیصد و شصت و شش در یک روز زیبای بهاری در شهر مرزی ربط از توابه شهرستان سردشت دیده به جهان گشود. علاقه و استعداد نهفته شده در وجود هیمن در همان […]

ارسال توسط :

هیمن یوسفی از هنرمندان نامی استان آذربایجان غربی در عرصه پیکر تراشی و مجسمه سازی می باشد که در در سال هزار و سیصد و شصت و شش در یک روز زیبای بهاری در شهر مرزی ربط از توابه شهرستان سردشت دیده به جهان گشود.

علاقه و استعداد نهفته شده در وجود هیمن در همان دوران جوانی باعث گردید تا وی به صورت حرفه ای وارد عرصه ی پیکر تراشی و مجسمه سازی شود و توانست  با تلفیق عشق و هنر موفق به خلق مجسمه های زیبا و کم نظیر در سطح استان و حتی کشور شود.

وی در گفتگو با سیلوانا نیوز روحیه و احساس بر گرفته از هنر را تنها دلیل موقعیت  در زندگی هنری خود عنوان کرد و افزود : روحیه و احساس بنده که حاصل هنر مجسمه سازی می باشد تاثیر به سزایی در پرورش استعدادهای درونیم داشته است و به همین دلیل بنده نیز با استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود سعی در ایجاد بستر مناسب برای خلق مجسمه های زیبا بوده ام.

ایشان در ادامه سخنان خود مجسمه سازی را یکی از قدیمی ترین هنرهای ایران باستان نام برد و گفت : هنر مجسمه سازی مربوط به تمدن هزاران سال پیش می باشد و در کشور عزیزمان ایران نیز با اینکه طرح های زیبا و خیلی قدیمی از دوران باستان به جا مانده است اما این هنر کهن و قدیمی امروزه در پاره ای از فراموشی سپرده شده است و دیگر کمتر کسی به این هنر بهاء می دهد.

هیمن از هنر پیکر تراشی به عنوان امری زاتی و درونی یاد کرد و تاکید کرد : هنری که بر گرفته از ذات انسان است در هیچ قالبی نمی گنجد زیرا هنر مجسمه سازی شعار نیست بلکه واقعیتیست نهفته در ذات انسان که بایستی احیاء شود.

وی برگزاری نمایشگاهای صنایع دستی در استان را برای معرفی هنرهای کهن و باستانی را مفید و تاثیر گزار دانست و عنوان داشت برگزاری نمایشگاه های متعدد در استان برای احیای این هنر الزامی می باشد زیرا عدم برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی باعث فراموشی این گونه هنرهای ذاتی خواهد شد.

هنرمند مجسمه ساز سردشتی در پایان سخنان خود یادآور شد : عدم حمایت و بهاء دان مسئولین به هنر مجسمه سازی باعث فراموشی  و به خاطرات سپرده شدن این هنر زیبا و قدیمی شده است  که احیاء آن نیازمند حمایت دولت و مسئولین صنایع دستی استان دارد تا بدین ترتیب هنرهایی همچون مجسمه سازی که ریشه در تاریخ کهن ایران زمین دارد از یادها نرود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.