یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ 11 جماد أول 1444 Sunday, 4 December , 2022 ساعت ×
وعده هایی که هربار سیل با خود می‌برد / درد و دل های برخی از مردم بخش سیلوانا با رئیس جمهور
29 اکتبر 2018 - 13:21
شناسه : 5948
9

سیلوانا نیوز در آستانه سفر ریاست محترم جمهوری به استان آذربایجان غربی  از  برخی از اهالی محترم سیلوانا خواسته تا درد و دل های خود با ریاست جمهوری را  مقابل دوربین مطرح کنند شما را به خواندن  شرح برخی از این گفتگوهای اختصاصی تا حدی که قابل نوشتن و انتشار داشت دعوت میکنم ؛   گفتگوی […]

ارسال توسط :

سیلوانا نیوز در آستانه سفر ریاست محترم جمهوری به استان آذربایجان غربی  از  برخی از اهالی محترم سیلوانا خواسته تا درد و دل های خود با ریاست جمهوری را  مقابل دوربین مطرح کنند شما را به خواندن  شرح برخی از این گفتگوهای اختصاصی تا حدی که قابل نوشتن و انتشار داشت دعوت میکنم ؛

 

گفتگوی اختصاصی آقای حقگو ساکن روستای لاجانی با خبرنگار سیلوانا نیوز:

جناب آقای روحانی ،رئیس جمهور محترم : من درد دل خود را نه ، درد دل یک روستای محروم را بیان می کنم. مدت هاست وعده آب و راه مناسب به ما داده اند ولی افسوس .

در روستای ما آب  سالم برای آشامیدن وجود ندارد و آبرسانی تا نزدیک روستا آمده است ولی چند ماه است که کار را تعطیل کرده‌اند و کسی پیگیری نمی‌کنند.

راه روستای ما خاکی و سنگی می باشد رفت و آمد بسیار مشکل است هیچ کس حاضر نیست به خاطر خرابی راه ماشین خود را  به راه روستا بزند بخصوص در فصل های پاییز و زمستان که بارش های زیادی دارند مگر اهالی روستا.چندین دانش آموز در روستا داریم که به خاطر نداشتن سرویس و خرابی راه با پای پیاده  ۷ کیلومتر راه به مدرسه در روستای میرآباد و زیوه  می روند.
روستای ما آب برای دامداری و آشامیدن ندارد بنابراین دامداران مجبورند با تانکر برای دام های خود آب تهیه کنند و در صورت بیرون بردن دام‌ها از روستا با جریمه جنگلبان مواجه می شوند. از شما خواهش میکنیم رسیدگی کنید.


گفتگوی آقای مردانی ساکن روستای نرگی بخش سیلوانا با خبرنگار سیلوانا نیوز

جناب آقای روحانی: من به عنوان یکی از جوانان بخش سیلوانا از شما خواهش می کنم  که به این مشکلاتی که  بیان میکنم رسیدگی کنید، مردمی بخش سیلوانا گوششان از تمام وعده هایی که هر بار سیل آنها را با خود می برد پر شده است. بخش سیلوانا یک منطقه گردشگری بسیار زیبا می باشد ولی گردشگران زیادی جذب نمی کند زیرا راه های آن بسیار خراب است. بخش سیلوانا نزدیک به ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد اما چرا نباید یک بیمارستان داشته باشد تعداد تصادفات به خاطر خرابی جاده ها بسیار زیاد است و نداشتن بیمارستان در منطقه جان بسیاری از مجروحان را بیشتر به خطر می‌اندازد. تعداد جوانان بیکار در منطقه بسیار زیاد  زیرا کاری برای انجام دادن وجود ندارد اگر در منطقه یک بازارچه مرزی وجود داشت برای تعداد زیادی از جوانان شغل ایجاد می شد.

گفتگوی آقای محمدیان روستای حلج با خبرنگار سیلوانا نیوز:

رئیس جمهور محترم بخش سیلوانا یک منطقه کوهستانی می‌باشد از آبان ماه سرما ی شدیدی وارد منطقه می شود و مردم را مجبور میکند از بخاری ها استفاده کنند که میزان سوخت را بسیار زیاد میکند و باعث می شود بعضی از مردم تا اوایل زمستان سوختشان تمام شود بنابراین خواهشمندم که رسیدگی در بحث گازرسانی به روستاهای منطقه را پیگیری نمایید تا سرعت آن کمی بیشتر شود. شغل مردم منطقه مان کشاورزی و دامداری می باشد اما زمان کاشت محصول قیمت ها بسیار بالا میرود و زمان برداشت و فروش محصول قیمت ها پایین می آید و برای کشاورزان سودی در آن نمی ماند. از شما خواهش میکنیم وضع اقتصادی را کنترل نمایید.
پل های ارتباطی ما خراب شده اند و مدت هاست فقط وعده شنیده ایم خواهش میکنیم رسیدگی کنید.


گفتگوی اقای مشهور ساکن روستای میرآباد  با خبرنگار سیلوانا نیوز:

رئیس جمهور محترم از شما خواهشمندم که این آشفتگی اقتصادی را مدیریت کنید. گران شدن قیمت کالاها در بازار تعداد دزدی در بخش سیلوانا را چندین برابر کرده است.
تعداد جوانان دم بخت بسیار زیاد است اما گران شدن قیمت طلا و وسایل خیلی از جوانان را برای رسیدن به مرحله ازدواج باز می دارد.
بیشترین مردم به ناچار وام‌های ازدواج خود را میفروشند زیرا برای گرفتن وام هیچ کارمندی را سراغ ندارند و این دلیلی بر آن می شود که تعداد سوء استفاده ها از وام ها بیشتر شود.


گفتگوی اختصاصی  خانم سید احمدیان ساکن روستای زیوه با خبرنگار سیلوانا نیوز

جناب آقای روحانی، رئیس جمهور محترم من نه تنها درد دل خودم را بلکه درد دل بیشتره  دوستانم را برایت بیان میکنم بیشتر دوستانم در مدرسه بخاطر فقر و نداری ترک تحصیل کرده اند . وضعیت اقتصادی بسیار به مردم فشار می آورد لطفا کنترل کنید.  در بخش سیلوانا هیچ دانشگاهی وجود ندارد و اکثر دانش آموزان بعد از دیپلم ازادامه تحصیل در شهر خود داری می کنند زیرا خانواده های آنها اجازه ی رفتن به شهر را به آنها نمی‌دهند.


گفتگوی اختصاصی خانم ملحم ساکن روستای میرآباد خبرنگار سیلوانا نیوز

جناب آقای روحانی رئیس جمهوری عزیز شاید بشود گفت کتاب ها درد دل داریم اما فقط یکی از آنان را بیان می کنم.
من یک بهورز شاغل روستایی هستم و به ما می گویند خط مقدم سلامت بهداشتی و و خداوند را شاکرم که به من لطف و عنایت این خدمت را داده است اما آیا نباید چال و چوله های این خط های مقدم رسیدگی و پر شوند و مردم به راحتی از خطای مقدم سلامت عبور کنند. رئیس جمهور عزیز ما هستیم فقط نیاز به نگاه های مهربانی داریم تا با جان و دل به مردمان عزیزمان در نوار مرزی خدمت کنیم . نبود حتی یک بیمارستان در بخش سیلوانا با این جمعیت بسیار دردناک است.از شما خواهش میکنیم به بخش محروم سیلوانا نگاه مهربان تری داشته باشید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.