یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
پرداخت بدون محدودیت تسهیلات سرمایه در گردش به دامداران و واحدهای طیوردر آذربایجان‌غربی
10 خرداد 1401 - 11:03
شناسه : 17201
7

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: : درراستای اجرای طرح مردمی‌سازی هدفمندی یارانه‌ها حمایت گسترده و بیش از پیش از مرغداران و دامداران در چرخه تولید انجام می گیرد و دامداران و صاحبان واحدهای طیور برای دریافت بدون محدودیت تسهیلات سرمایه در گردش به شعب بانک کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند. به نقل از روابط […]

ارسال توسط :

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: : درراستای اجرای طرح مردمی‌سازی هدفمندی یارانه‌ها حمایت گسترده و بیش از پیش از مرغداران و دامداران در چرخه تولید انجام می گیرد و دامداران و صاحبان واحدهای طیور برای دریافت بدون محدودیت تسهیلات سرمایه در گردش به شعب بانک کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی ، اکبر کرامتی در نشست وبینار قرارگاه امنیت غذایی کشور که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اهمیت حوزه دام و طیور و تامین نهاده و تولید، تمام تمرکز مدیران جهاد کشاورزی در شهرستانها روی این مهم معطوف شود و در معرفی افراد برای دریافت تسهیلات اهتمام ویژه‌ای لحاظ شود.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌ها در واحدهای مرغداری گوشتی استان وجود ندارد، ادامه داد: با توجه به شرایط موجود برای تداوم تولید در واحدهای مرغداری هیچگونه سقفی در میزان جوجه‌ریزی واحدهای زنجیره طیور در نظر نگرفته شده است و این واحدها می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط فنی و بهداشتی و ظرفیت تولید خود اقدام به جوجه‌ریزی کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در روزهای تعطیل هفته آتی نیز مجموعه ستادی و شرکت‌های وابسته و بانک کشاورزی آماده ارائه خدمات به صاحبان واحدهای تولیدی دام و طیور بوده و روند پرداخت تسهیلات بانکی جهت تداوم تولید تسهیل و ادامه خواهد داشت .

کرامتی با بیان اینکه  تولید کنندگان بخش طیور جوجه‌ریزی کنند و نگران خرید مرغ تولیدی نباشند، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام استان با انعقاد قرارداد از طریق اتحادیه‌ها مرغ مازاد را از تولیدکنندگان برای ذخیره‌سازی خریداری می‌کند.

وی افزود:  این شرکت برای مرغدارانی که می‌خواهند جوجه یکروزه بخرند قرارداد منعقد می‌کند که بر اساس مفاد آن هم نهاده مرغدار تامین می‌شود وهم مرغ تولیدی با نرخ مصوب بازاری از آن‌ها خریداری می‌شود.

کرامتی با بیان اینکه بانک کشاورزی نسبت به جذب تسهیلات خرید نهاده به معرفی بیشتر دامداران و مرغداران اقدام کند، تصریح کرد:  واحدهای تولیدی دام و طیوری که تا کنون در سامانه سیتا نام نویسی و سازمان جهاد کشاورزی اهلیت آن‌ها را تایید کرده است، می‌توانند برای تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات در قالب دامدار کارت به شعب منتخب بانک کشاورزی مراجعه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر سهل الوصول بون دریافت این تسهیلات اضافه کرد: در قالب دامدار کارت برای خرید نهاده‌های دامی به دامداران کوچک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۰ درصد و به دامداران بزرگ صنعتی و غیر صنعتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ تا ۱۵ درصد پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح به ازای هر قطعه مرغ گوشتی، تولیدکننده ۳۵ هزار تومان تسهیلات دریافت می‌کند. همچنین به اعضای هر قطعه مرغ تخم گذار نیز ۲۲ هزار تومان به تولیدکنندگان تسهیلات اعطا می‌شود.

این مقام مسوول تاکید کرد: محدودیتی برای معرفی مرغدار و دامدار برای استفاده از تسهیلات سرمایه‌ در گردش وجود ندارد و داشتن هر گونه چک برگشتی، معوقه مانع از دریافت این تسهیلات نمی‌شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.