یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
پیشمرگان کرد مسلمان مصداق بصیرت اسلامی هستند
11 مرداد 1396 - 10:21
شناسه : 2117
26

ارومیه – نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشمرگان کرد مسلمان بهترین مصداق برای بصیرت امت اسلامی محسوب می شوند. جلیلی ظهر سه شنبه در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر اظهارداشت: دین مبین اسلام عامل وحدت ملی و اقتدار و عزت […]

ارسال توسط :

ارومیه – نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشمرگان کرد مسلمان بهترین مصداق برای بصیرت امت اسلامی محسوب می شوند.

جلیلی ظهر سه شنبه در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان شمالغرب کشور در پیرانشهر اظهارداشت: دین مبین اسلام عامل وحدت ملی و اقتدار و عزت کشور است.

جلیلی با تاکید بر اینکه وحدت یک مصداق بارز دارد که پیشمرگان کرد تجلی این وحدت هستند افزود: یکی از موهبت های کشور وجود تنوع قومی و مذهبی در کشور است، در منطقه ای که این تنوع ها وجود دارد، دشمنان با حربه اختلاف افکنی بدنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

نمی توان با فساد بدون مبارزه با تبعیض برخورد کرد

وی مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی را یکی از عوامل شکست استکبار جهانی و دشمنان دانست و افزود: وحدت دلیل ناکامی دشمنان ایران است، نام جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری است و اهمیت دادن به مردم موجب ایجاد این قدرت شده و اسلام طناب اتحاد است و بصیرت مردم موجب ایجاد این اتحاد شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: پیروزی های حماس سنی در فلسطین و حزب الله شیعه در لبنان نشات گرفته از وحدت ایران و پیشمرگان کرد مسلمان است.

وی گفت: عدالت ریشه وحدت است. اگر شاهد موفقیت های بزرگ در سایه وحدت هستیم، اگر پیرانشهر مرزدارِ با افتخار ایران است، ریشه آن عدالت است.

جلیلی اضافه کرد: نمی توان با فساد بدون مبارزه با تبعیض برخورد کرد. مبارزه با تبعیض یعنی تساوی در برخوردها و برخورداری هاست.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به وضعیت کولبری در منطقه و الزامات بهبود این شرایط، گفت: در بیانات مقام معظم رهبری تاکید شده که نمی شود در جایی قاچاق کانتینری را نادیده گرفت ولی با کولبری برخورد شود.

جلیلی افزود: باید توجه داشت که مرزهای ایران مرزهای صلح و دوستی است و لازمه آن امنیت است و هم مردم و هم همسایگان از این امنیت استفاده می کنند. امنیت، عدالت و وحدت ایران مدیون شهدا است و این مردم لایق خدمت هستند.

رسانه ها مظلومیت مناطق مرزی را منعکس کنند

وی، با انتقاد از رویکرد رسانه ها در معرفی اتفاقات مهم دوران جنگ تحمیلی برای مردم، عنوان کرد: جای گلایه است که چرا صداوسیما و دیگر رسانه ها زیبایی های خطه کردستان را، این جوانمردی ها و این شجاعت ها را به تصویر نمی کشند.

جلیلی افزود: وقتی از ۱۱ سپتامیر سخن گفته می شود، تمام توجه ها به سوی آمریکا می رود ولی چرا نباید هنگام شنیدن ۷ تیر مردم به یاد سردشت و مظلومیت های این شهر بیافتند. چرا رسانه ها این مظلومیت ها را منعکس نمی کنند.

وی اظهارداشت: چرا مردم باید ۱۱ سپتامبر امریکا را بشناسند ولی ۷ تیر سردشت را نشناسند. رسانه ملی باید در این بخش بهتر کار کند. چرا نباید استعدادهای این منطقه شناسانده شود. باید تمام مسئولین و تمام قوا در خدمت این مردم قرار گیرد. باید به جایی رسید که شمالغرب کشور، کردستان و پیرانشهر الگوی کشورهای های دیگر در رفاه و پیشرفت باشند.

وی، در خصوص توانمندی ها و ظرفیت های منطقه شمالغرب و کردستان، گفت: نعمت ها و استعدادهای پیرانشهر و کردستان، معادن، طبیعت و به خصوص استعدادهای مردمی و جوانان تحصیل کرده آن باید مورد استفاده قرار گیرد.

جلیلی، خاطرنشان کرد: یک جوان در مهاباد با استعداد خویش در عرصه صنعت با ساخت باسکول الگویی برای مردم کشور شد. باید از استعدادهای این مردم استفاده کرد.

لازمه پیشرفت کشور خدمت به مردم بدون در نظرگرفتن تنوع قومی و مذهبی است

وی بیان داشت: قدرتی که ایران دارد مدیون همین شهدای پیشمرگ کرد مسلمان است. لازمه پیشرفت کشور خدمت به مردم بدون درنظر گرفتن تنوع های قومی و مذهبی است و این منطقه باید مورد توجه قرار گیرد. استعدادهای گردشگری، اقتصادی و منابع انسانی و طبیعی باید مورد استفاده قرار گیرد و به الگویی برای پیشرفت در کشور و منطقه تبدیل شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیرانشهر نیز در این یادواره گفت: برای وضعیت امنیتی منطقه همانطور که تمام مردم اطلاع دارند بخصوص از سال های ۹۰ به بعد، تدابیر خاصی اتخاذ شد که موجب امنیت پایدار در منطقه گردید. نیروهای بومی منطقه در حفظ امنیت منطقه تاثیر بسزایی داشت و همانند چریک های قوی در عملیات شرکت داشتند.

سردار شکوری تصریح کرد: از مهمترین بخش های عملیات تسلط بر ارتفاعات قندیل بود و پس از ۶۰ سال پرچم ایران برفراز قندیل به اهتزاز درآمد.

فرمانده سپاه پیرانشهر گفت: امروز امنیتی که داریم، امنیت پایدار مردمی با تلاش مردم و شهدا است. ما به دشمن بسیار نزدیک هستیم و دشمن در آنسوی مرز صف آرایی کرده اند ولی مردم امنیت مرزها را حفظ کرده اند.

در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهیدان دفاع مقدس قدردانی شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.