چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
چگونگی برگزاری راهپیمایی «۲۲ بهمن» و «اعتکاف» اعلام شد/تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت ۲ هفته دیگر
18 بهمن 1400 - 12:44
شناسه : 15951
11

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تمدید دو هفته‌ای محدودیت‌های اعلامی هفته گذشته خبر داد و گفت:وزارتخانه‌های کشور و بهداشت مامورشدند تا شکل جدیدی از این مراسم را طراحی کنند. عباس شیراوژن، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت:۹ مصوبه داشتیم که بعضی محدودیت‌هایی که در جلسه قبل اعلام شده بود ۲ هفته […]

ارسال توسط :

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تمدید دو هفته‌ای محدودیت‌های اعلامی هفته گذشته خبر داد و گفت:وزارتخانه‌های کشور و بهداشت مامورشدند تا شکل جدیدی از این مراسم را طراحی کنند.

عباس شیراوژن، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت:۹ مصوبه داشتیم که بعضی محدودیت‌هایی که در جلسه قبل اعلام شده بود ۲ هفته دیگر تمدید شد.

وی ادامه داد:‌جلسات اداری در فضای سربسته باید تا حداکثر ۳۰ نفر و به مدت ۹۰ دقیقه انجام شود، تجمعات مذهبی ، فرهنگی و آیینی باید تا ۲۰ درصد فضا و حداکثر در ۹۰ دقیقه صورت گیرد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا یادآور شد:‌ااجباری شدن استفاده از ماسک در محیط سربسته و انجام پروازهای مسافرتی با ۶۰ درصد ظرفیت از جمله مصوبات بود؛ ضمن اینکه صدا و سما و وزارت بهداشت برای اینکه مردم همراهی لازم را برای تزریق دز سوم داشته باشند اقدام کنند.

شیراوژن متذکر شد: چون در ایام زیارتی ماه رجب هستیم و مردم به زیارت آستان امام هشتم می‌روند تاکید شد مقررات بهداشتی رعایت شود؛ ضمن اینکه درباره اعتکاف تصمیم گرفته شد تا صرفا در شهرهای غیز قرمز کرونایی با ۲۰ درصد ظرفیت مساجد برگزار شود و رعایت مقررات بهداشتی و تزریق ۳ دز باید صورت گیرد.

وی با اشاره به تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا بر کنترل مرزهای مختلف و ایجاد اطمینان در این خصوص ، بیان داشت: حمل و نقل عمومی نگرانی هایی داشت که مقررات خوب اجرا نمی شود و بر رعایت مقررات در مترو اتوبوس تاکید شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره راهپیمایی ۲۲ بهمن،ابراز شد: الزامی به وزارت کشور و بهداشت شد که شکل جدیدی از راهپیمایی را طراحی کرده و پیشنهاد کنند که متفاوت از سالهای گذشته و مناسب با وضعیت کرونایی شهر باشد.

شیراوژن با اشاره به ضرورت توجه به تأمین دارو، تصریح کرد: برخی اقلام دارویی ممکن است با کمبود روبرو باشد و افزایش قیمت باشد که قرار شد به قیمت سابق برگردد.

وی ادامه داد:‌با توجه به اینکه واکسیناسیون گسترده اتفاق افتاده و امیکرون تفاوت‌هایی داردالزامات بازنویسی پروتکل ها با همکاری وزارت بهداشت و کشور باید انجام شود.

اضافه کرد:‌البته نباید این الزامات ایجاد نگرانی کند و تا زمان بازنویسی موارد قبلی انجام می شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.