جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024 ساعت ×
کدام دانشمند بزرگ ایرانی با دستور حسن روحانی اخراج شد؟
31 شهریور 1400 - 11:17
شناسه : 14611
7

بررسی پرونده بزرگترین پروفسور ایرانی که با دستور حسن روحانی اخراج شد هنوز به سرانجام نرسیده است. علیرغم گذشت حدود ۲۰ سال، بررسی پرونده اخراج بزرگترین پروفسور ایرانی در علم روابط بین الملل که با دستور حسن روحانی اخراج شد هنوز به سرانجام نرسیده است.   پروفسور ابومحمد عسگرخانی که بزرگترین استاد ایرانی رشته روابط […]

ارسال توسط :

بررسی پرونده بزرگترین پروفسور ایرانی که با دستور حسن روحانی اخراج شد هنوز به سرانجام نرسیده است.

علیرغم گذشت حدود ۲۰ سال، بررسی پرونده اخراج بزرگترین پروفسور ایرانی در علم روابط بین الملل که با دستور حسن روحانی اخراج شد هنوز به سرانجام نرسیده است.

 

پروفسور ابومحمد عسگرخانی که بزرگترین استاد ایرانی رشته روابط بین الملل بود و روز گذشته به شکل عجیبی درگذشت، با دستور حسن روحانی پس از اعتراض ایشان به روند مذاکرات هسته ای در دوران محمد خاتمی از مرکز تحقیقات استراژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج شده بود.

 

آنگونه که پروفسور عسگرخانی در کلاس های درس خود بارها تکرار کرده بود، این اخراج به شکلی توهین آمیز انجام می شود و وسایل شخصی این دانشمند برجسته ایرانی را به نگهبانی تحویل داده و مانع از ورود وی به مرکز می شوند.

 

عسگرخانی بزرگترین رئالیست ایرانی بود که شهرتی جهانی داشت و علیرغم دانش و علم فراوان، در نظام دانشگاهی ایران به مقام استادی نرسید و مورد بی مهری قرار گرفت. با این حال هرگز از بیان منافع ملی کوتاه نیامد و هزینه های زیادی را پذیرا شد.

 

ابومحمد عسگرخانی نخستین کسی بود که از اجرای مخفیانه CTBT در ایران پرده برداشت که در روزنامه کیهان بازتاب یافت، و معلوم شد که نصب دستگاههای این معاهده در ایران مانند چاران کرج با دستور حسن روحانی، در دولت رفسنجانی و … به طور مخفیانه انجام شده بوده است و به نوعی در برجام نیز با عنوان “تعهدات فراتر از پروتکل الحاقی” یاد تکرار شد برنامه هسته ای ایران را به بند کشید.

 

پایان/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.