جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024 ساعت ×
گردشگری کلید توسعه سیلوانا
24 فروردین 1398 - 20:18
شناسه : 7118
6

مناطق خاص و منحصربه‌فردی در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد که از ویژگی‌های خدادادی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های آن تاکنون به‌طور شایسته و بایسته استفاده‌نشده است. «سیلوانا» یکی از این مناطق است. مناطق خاص و منحصربه‌فردی در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد که از ویژگی‌های خدادادی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های آن تاکنون به‌طور شایسته و بایسته استفاده‌نشده است. «سیلوانا» یکی از […]

ارسال توسط :

مناطق خاص و منحصربه‌فردی در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد که از ویژگی‌های خدادادی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های آن تاکنون به‌طور شایسته و بایسته استفاده‌نشده است. «سیلوانا» یکی از این مناطق است.

مناطق خاص و منحصربه‌فردی در استان آذربایجان‌غربی وجود دارد که از ویژگی‌های خدادادی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های آن تاکنون به‌طور شایسته و بایسته استفاده‌نشده است. «سیلوانا» یکی از این مناطق است. گفته‌شده که ۱۹منطقه در جهان دارای اکسیژن خالص هستند که یکی از آن‌ها همین سیلواناست.

سیلوانا با داشتن مناظر زیبا و بکر، آب‌وهوای مناسب و ویژگی‌های درمانی، ترکیبی زیبا از کوه و دره و دشت و رود و آبشار، می‌تواند با جذب سرمایه‌گذاری‌های و اقدامات زیرساختی، تبدیل به قطب اقتصادی و گردشگری کشور شود، البته به شرطی که موضوعات مهمی همچون توجه به حراست از منابع طبیعی، محیط‌زیست و جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی ملی در این خطه، بیش‌ازپیش موردتوجه  مردم و حساسیت نهاد‌های مسئول قرار گیرد.

یکی از مشکلات اصلی سیلوانا فقدان «طرح جامع و یکپارچه توسعه»  است ؛ نقشه راه سیلوانا هرچه زودتر باید با محوریت گردشگری و توریسم تهیه شود. نبود برنامه مشخص موجب شده که دستگاه‌ها و سرمایه‌گذاران و حتی معتمدین و شورا‌های محلی به‌صورت جزیره‌ای عمل کنند.

همچنین اصلاح و ترمیم وضعیت جاده سیلوانا به ارومیه، اجرا و تسریع در طرح هادی روستا‌های منطقه، حل مشکل و بررسی مشکلات توسعه شهر سیلوانا و مسائل شهرداری این شهر ازجمله مطالب مردمی است  که با اهتمام و پیگیری دستگاه‌های مربوطه امید می‌رود در آینده نزدیک شاهد اتفاقات بهتری در این منطقه باشیم.

کمبود سرانه فضای ورزشی در سیلوانا با توجه به جمعیت این بخش و استعداد جوانان آن در رشته‌های گوناگون نیازمند بهبود زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی است

پیست اسکی «خوشاکو» نیز با دعوت و تسهیل حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، در چرخه تکمیل پروسه بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری می‌تواند تبدیل به نگینی درخشان منطقه شود. متأسفانه بی‌توجهی تاریخی به این مجموعه باعث شده تا از مشکلات عدیده‌ای، چون ضعف زیرساخت‌ها رنج ببرد.

با «پشت‌میزنشینی» و صرفاً به‌واسطه گزارش‌های دریافتی «کارتابلی» نمی‌توان مشکلات ریشه‌ای این مناطق را درمان کرد و لازم است به‌صورت مرتب، هرم مدیریتی استان در سطوح میانی و بالا، به‌صورت میدانی و عملیاتی در بخش‌ها و شهرستان‌های استان حضور یابد تا از نزدیک با لمس مشکلات و درد و رنج مردم فهیم استان سربلند آذربایجان‌غربی، نسبت به اتخاذ تدابیر لازم چاره‌اندیشی شود؛ امیدوارم با ایجاد رضایت و اعتماد مردم، مشارکت آن‌ها را در همه امور توسعه‌ای استان بیش از پیش جلب کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.