یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ 10 ربيع أول 1445 Sunday, 24 September , 2023 ساعت ×
یکشنبه هایی پر ترافیک در شهرک دیزج بخش سیلوانا
11 می 2019 - 8:09
شناسه : 7335
14

دیزج مرگور با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین روستا های بخش سیلوانا می باشد اگر ‌چه اخیرا استاندار قول شهر شدن دیزج  مرگور را به اهالی داده است ولی این روستا هنوز هم از امکانات ساده ی روستایی برخوردار است. موقعیت دیزج ‌مرگور به […]

ارسال توسط :

دیزج مرگور با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین روستا های بخش سیلوانا می باشد

اگر ‌چه اخیرا استاندار قول شهر شدن دیزج  مرگور را به اهالی داده است ولی این روستا هنوز هم از امکانات ساده ی روستایی برخوردار است. موقعیت دیزج ‌مرگور به گونه ای می باشد که در مرکز چندین روستا قرار گرفته و راه اصلی چندین روستا از داخل آن میگذرد به همین دلیل همیشه دیزج ‌شلوغ ترین روستا می باشد حتی در روزهای عادی هفته با توجه به جمعیت زیاد و عبور مردم از این روستا همیشه شاهد ترافیک های نیمه سنگین و سنگین هستیم.

 

شهرک دیزج بخش سیلوانا روزانه با داشتن تردد جمعیتی چند هزار نفری از شلوغ ترین و پرجمعیت ترین نقاط و مرکز اصلی بازار و تامین مایحتاج زندگی اهالی بخش سیلوانا و حتی میهمانان این دیار از مناطق اطراف آن است .

 

در پشت پرده ی هر ترافیک در دیزج مرگور، حتما پارک های نامناسب و جالب خودروها را در بلوار این شهرک ، که خلاف  قوانین می باشد وجود دارند و این پارک کردن هایی که خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی است بارها ، سبب وقوع تصادفات بسیاری ، در این بلوار و مرکز اصلی بازار دیزج و بروز ناهنجاری های روانی و اخلاقی میان شهروندان شده است.

 

پارک نامناسب خودرو و عدم حضور و برخورد قانونی معضل اصلی ترافیک و بروز تصادف در خیابان اصلی شهرک دیزج سیلوانای ارومیه می باشد .در شهرک دیزج با جمعیتی چند هزار نفری ، نبود پارکینگ و از همه مهمتر شعبه ای از پلیس راهنمایی و رانندگی بسیار به چشم میخورد و به آرزوی دیرینه مردم بخش سیلوانا تبدیل شده است .

 

 

ترافیکی که در یکشنبه ها به اوج می رسد . ترافیک در یکشنبه بازارهای دیزج مرگور است اگر چه با تلاش پاک بان کمی کمتر میشود ولی در ساعت ۱۰ تا ۱۴ ترافیک به اوج‌خود می رسد. زیرا حضور چندین هزار نفری از مردم از سراسر نقاط استان  در یکشنبه بازار دیزج باعث میشود که ترافیک های بسیار سنگینی در آن به وجود بیایید. پهن کردن وسایل در کنار جاده و سد معبر ها توسط مغازه دارن و دست فروشان پهنای جاده را به حداقل می رسانند و این کار باعث میشود با نگه داشتن یک خودرو در جاده ترافیک سنگینی ایجاد شود. همچنین شلوغی یکشنبه بازار و رفت و آمد  مردم در جاده برای تهیه ی وسایل لازم و خرید از دست فروشان نیز باعث ایجاد ترافیک و کند شدن سرعت حرکت خودروها می شود .

 

اگر در ترافیک و رفت و آمد شهرک دیزج فکر کنیم در مرحله اول خواهیم دید که بازاریان و مغازه داران ، اولین مقصران این معضل اجتماعی هستند، ساعتها بی توجه به پارک خودروها بر این بلوار ، اقدام می نماید بدون اینکه حتی نیازی به وسایل نقلیه شان در این ساعات داشته باشند و همانطور که میدانیم این اقدام سبب میشود که پهنای باند بلوار اصلی دیزج کاهش یافته و تنها با توقف شدن یک خودرو ، کندی تردد و اختلال در عبور و مرور این شهرک به وقوع بپیوندد.

 

ترافیک و سد معبرهای بسیاری از سوی بازاریان ، امروزه یکی از معضلات اصلی و جدید شهرک دیزج می باشد که ارتباط مستقیمی با افزایش جمعیت و آمار بالای وسایل نقلیه دارد که باید گفت در مرحله ی اول ، شهروندان خودشان فکری به حال این وضعیت نابسامان بیاندیشند و با جایگزینی پارک خودروها در نقاط کم تردد حاشیه بازار و بلوار زیوه بجای محدوده بازار و بلوار اصلی ، نه تنها نقش موثرتری در کاهش کندی تردد و معضلات آن داشته باشند بلکه با این واکنش ، سبب خیری در آموزش و فرهنگ سازی کنترل ترافیک و کندی تردد در این شهرک نه تنها برای زمان کنونی بلکه برای نسل های آینده گردند و بدانیم که معابر عمومی ، ملک شخصی احدی نیست بلکه متعلق به آحاد جامعه است که باید بنحوی استفاده کرد که مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نکنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.