شنبه, ۵ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 24 February , 2024 ساعت ×
۴۹۲ زندانی مالی در آذربایجان غربی وجود دارد
07 خرداد 1397 - 10:19
شناسه : 4564
11

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۴۹۲ زندانی مالی در سطح استان وجود دارد. میرعلی اکبر بنی هاشمی صبح یکشنبه در شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته آذربایجان غربی با بیان اینکه برای آزاد سازی این تعداد زندانیان مالی ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. وی با بیان اینکه سال گذشته […]

ارسال توسط :

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۴۹۲ زندانی مالی در سطح استان وجود دارد.

میرعلی اکبر بنی هاشمی صبح یکشنبه در شورای استانی جمعیت بانوان فرهیخته آذربایجان غربی با بیان اینکه برای آزاد سازی این تعداد زندانیان مالی ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۰۱ نفر از زندانیان مالی با تامین مبلغ ۲۳۵ میلیارد ریال آزاد سازی شده اند اظهارداشت: برای آزاد سازی ۴۹۲ زندانی مالی ۲۴ جشن گلریزان برگزار می شود.

بنی هاشمی مهریه، نفقه و دیه را از مهمترین جرایم این زندانیان مالی برشمرد و گفت: از این تعداد پنج نفر از زندانیان مالی هستند که برای آزاد سازی آنها ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

بنی هاشمی افزود: از این تعداد ۳۹۹ زندانی به خاطر مشکل مالی غیرکلاهبرداری، ۴۹ نفر به خاطر مهریه، ۲۷ زندانی به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه و ۱۷ نفر دیگر به خاطر عجز از پرداخت نفقه در زندان های آذربایجان غربی هستند.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر بیشترین میزان بدهی زندانیان جرائم غیرعمد در آذربایجان غربی مربوط به بدهی مالی است که امیدواریم با برگزاری جلسات با شاکیان توسط مددکاران زندان و ستاد دیه امکان جلب حداکثر گذشت آنان فراهم شود.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی آذربایجان غربی با اشاره به لزوم همکاری بیشتر مردم با ستاد مردمی دیه و آزادسازی هرچه بیشتر زندانیان جرائم غیرعمد تاکید کرد: با افزایش طول مدت محکومیت برای زندانیان جرائم غیر عمد، آسیب های اجتماعی زیادی برای خانواده وی به دنبال دارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.