پنجشنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 22 February , 2024 ساعت ×
۹۷۴طرح عمرانی و اقتصادی هفته دولت در آذربایجان غربی افتتاح می شود
02 شهریور 1398 - 21:15
شناسه : 7867
28

ارومیه- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با هفته دولت، ۹۱۲ طرح عمرانی و ۶۲ طرح اقتصادی با یک‌هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان به بهره‌برداری می‌رسد. محمدمهدی شهریاری ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص برنامه های استان همزمان با هفته دولت عنوان کرد:  از ۹۱۲ طرح عمرانی، ۷۰۳ طرح دستگاه‌های اجرایی با […]

ارسال توسط :

ارومیه- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با هفته دولت، ۹۱۲ طرح عمرانی و ۶۲ طرح اقتصادی با یک‌هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدمهدی شهریاری ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص برنامه های استان همزمان با هفته دولت عنوان کرد:  از ۹۱۲ طرح عمرانی، ۷۰۳ طرح دستگاه‌های اجرایی با اعتبار هفت‌هزار و ۵۲۸  میلیارد ریال، ۹۴ طرح شهرداری‌های استان با اعتبار ۲ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال و ۱۱۵ طرح عمران روستایی دهیاری‌ها به مبلغ ۳۶۷ میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: در هفته دولت امسال همچنین عملیات اجرایی ۷۵ طرح عمرانی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان با ۱۲ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی شده، آغاز می‌شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶۴ طرح مربوط به دستگاه‌های اجرایی با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۰۳ میلیارد ریال و ۱۱ پروژه مربوط به شهرداری‌های استان است.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: افتتاح بیمارستان  آیت‌الله خویی با  ۷۷۸ میلیارد ریال، گازرسانی به ۴۹ روستا و ۶۳ واحد صنعتی با اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال، استادیوم ۱۵ هزار نفری شهر ارومیه با اعتبار ۲۷۵ میلیارد ریال، افتتاح ۷۲۰ واحد مسکونی طرح بهسازی مسکن روستایی در سطح استان با ۵۵۷ میلیارد ریال و آب‌رسانی به ۴۹ روستا با اعتباری بیش از ۱۰۷ میلیارد ریال از جمله پروژه های شاخص افتتاحی در هفته دولت امسال در استان است.

شهریاری، بهره برداری از ۲۰۴ طرح جهادکشاورزی در سطح استان با همکاری بخش خصوصی با اعتبار ۲۶۷ میلیارد ریال، پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل سایت ۳G و۴G  همراه اول و ایرانسل، توسعه شبکه فیبر نوری در قالب ۷۹ پروژه و توسعه پوشش شبکه همراه روستایی و خدمات الکترونیک در روستاها با ۲ هزار و ۴۶۹ میلیارد ریال اعتبار، احداث تصفیه خانه آب شرب شهر پلدشت با  ۶۰۰ میلیارد ریال را از جمله دیگر پروژه های شاخص افتتاحی در هفته دولت برشمرد.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص طرح‌های در نظر گرفته‌شده برای کلنگ‌زنی نیز گفت: در این هفته عملیات اجرایی گازرسانی به ۴۴ روستا و یک شهر و ۱۶۳ واحد صنعتی با ۸۵۰ میلیارد ریال، فیبر روستایی به طول ۱۰۴ کیلومتر با ۴۲ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی شهرچای ارومیه به مساحت ۱۲ هزار هکتار از اراضی دشت ارومیه با یک‌هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد زولای سلماس به مساحت ۱۶ هزار هکتار با اعتبار یک‌هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال، احداث ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد دریک سلماس به مساحت چهارهزار و ۵۰۰ هکتار با اعتباری افزون بر یک‌هزار و سه میلیارد ریال و آب‌رسانی به ۱۹۲ روستای سطح استان با اعتبار ۲ هزار و ۵۹۰  میلیارد ریال آغاز می شود.

وی همچنین از افتتاح ۶۲ پروژه اقتصادی با یک‌هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۷۰۸ نفر در استان خبر داد و افزود: ۱۴ پروژه اقتصادی نیز با ۱۷ هزار و ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۶۷۹ نفر همزمان با هفته دولت در استان کلنگ زنی خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.