دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
تباهی شدن تنها سهم کودکان کار از زندگی
15 خرداد 1396 - 1:44
شناسه : 1151
31

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سیلوانانیوز : از معضلات مهم و اساسی که امروزه جامعه با آن دست به قریبان است استفاده از کودکان خردسال در کسب درآمد میباشد مساله ی تاسف بر انگیزی که امروزه با گذر از خیابانهای پر تردد شهر و چهار راه ها میتوان به سادگی با آن روبه رو […]

ارسال توسط :

به گزارش آژانس خبری تحلیلی فرهنگی سیلوانانیوز :

از معضلات مهم و اساسی که امروزه جامعه با آن دست به قریبان است استفاده از کودکان خردسال در کسب درآمد میباشد مساله ی تاسف بر انگیزی که امروزه با گذر از خیابانهای پر تردد شهر و چهار راه ها میتوان به سادگی با آن روبه رو شد.

حضور کودکان کار در جامعه که به دور از عواطف انسانی میباشد به طور یقین آسیب های جبران ناپذیری در زندگی اجتماعی اش در  پی خواهد داشت چرا که همین کودکان به دلیل ضعف در دفاع از حقوق شهروندی و عدم توانایی در پیدا کردن جایگاه خود خواسته و ناخاسته وارد گروهای خطرناک بزهکاری خواهد شد.

کودکانی که درسنین پایین به جای تحصیل و بهرمندی از مهر خانواده اقدام به دست فروشی و یا تکدی گری میزنند بیشتر از سایر کودکان در معرض مشکلات خطر آفرینی همچون آسیب های اجتماعی و روانی مواجه هستند که عمده دلیل آن هم میتوان به برآورده نشدن نیازهای اولیه ی زندگی خود اشاره کرد.

اما انچه که قابل درک است عوامل متعددی همچون فقر اقتصادی خانواده ها ؛ اعتیاد ؛ کودک آوری بیش از حد و همچنین رفتار ناشایست خانواده ها با کودکان نقش کلیدی در پدیدار شدن این معضل در جامعه دارد مشکلی که شاید امروزتاثیر منفی آن به ندرت به چشم بخورد ولی بی شک با ادامه این روند در آینده نه چندان دور به شدت شاهد بروز تاثیرات منفی آن خواهیم بود.

پیامدهای منفی و خطرناکی که این پدیده میتواند بر آینده کودکان داشته باشد در مرحله اول بی عدالتی و حقارتی خواهد بود که آن را در گذر زمان از دست داده است و همین امر زمینه را برای ناتوانی در مقابل کوچکترین مشکلات را در پی خواهد داشت.

اما با توجه ویژه و مدیریت کارآمد میتوان با راهکارهای مناسب از جمله شناسایی و حمایت از کودکان بی بضاعت و بهره گیری از صندوق های حمایتی و همچنین جلوگیری از فعالیت های آنان در جامعه بر این مشکل غلبه کرد تا شاید بدین ترتیب دیگر هرگزشاهد صحنه های ناراحت کننده ای از کودکان نباشیم.

پایان گزارش/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.