یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان آذربایجان غربی واریز شد
28 اسفند 1397 - 12:43
شناسه : 6901
8

استاندار آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی نهادهای مسوول، ۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان استان واریز شد. محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اعتبار از محل فروش سوخت سهمیه مرزنشینان به حساب هر خانواده مرزنشین استان واریز شده است. وی اظهار داشت: این اعتبار […]

ارسال توسط :

استاندار آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته از سوی نهادهای مسوول، ۳۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان استان واریز شد.
محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اعتبار از محل فروش سوخت سهمیه مرزنشینان به حساب هر خانواده مرزنشین استان واریز شده است.
وی اظهار داشت: این اعتبار برای هر خانواده مرزنشین ۴۰۰ هزار تومان است که به حساب ۷۵ هزار خانوار مرزنشین استان واریز شده است.
سهمیه سوخت مرزنشینان پیش از این به میزان ۱۲ هزار تن در ماه به آذربایجان غربی اختصاص می یافت و مجوز توزیع آن به ۳۰ نفر خاص (کارگزار) واگذار می شد و آنان هم حواله های این سوخت را در بازار آزاد عرضه کرده و ضمن کسب سود قابل توجه، ۱۰۰ تومان هم از بابت هر لیتر آن به حساب استانداری واریز می کردند.
این سهمیه طی سال گذشته با افزایش روبرو بود و در مردادماه ۸۰ هزار تن، در شهریورماه ۷۰ هزار تن و در مهرماه که محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار آذربایجان غربی معرفی شد، نیز ۴۰ هزار تن مجوز صادر شده بود.
با تدبیر استاندار آذربایجان غربی این سهمیه به مزایده گذاشته شد و تا ۲۵ هزار ریال به فروش رفت؛ در سایه این روش درآمد ناشی از فروش سوخت مرزنشینان که کمتر از ۱۰ میلیارد تومان بود به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و به حساب استانداری واریز شد.
اکنون چندین هزار دانش آموز ۹۷۰ کیلومتر مرز آذربایجان غربی با سه کشور همسایه از همین محل، اغذیه رایگان دریافت می کنند و ۸۰ هزار مسکن روستایی مرزی هم بیمه حوادث شده است؛ همچنین از این محل در مهر سال جاری بازماندگان از تحصیل در نوار مرزی این استان زیرپوشش آموزش و پرورش قرار گرفته اند و بیمه عشایر روستایی نیز از سوی استاندار آذربایجان غربی در حال پیگیری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.